Врати србску земљу

  1. Кад помислите да пада киша, погледајте навише - ја пишам по вама. А сад се питајте где сам, шта сам, ко сам. :=)

    Jbg, neka neko kaže roditeljima ovog gospodina da ga ne drže zaključanog u potkrovlju i nek mu stave korpu, nakljukaju bensedinima i odvedu ga u klonju...zaboga.

  2. Zašto? Zato što ste i vi švabe rodom. I mađari.

    PA ŠTA I JA SAM POLA MEĐEĐ POLA AUSTROUGARIN AL ZATO OVA MEĐEĐA POLOVINA ME ČINI VEĆIM SRBINOM OD CELOG BEOGRADA SKUPA

  3. Tako je Kaname. Drago mije što ima ljudi koji se ne stide priznati svoje korijene.

  4. http://www.youtube.com/watch?v=q4j05EqF1K0

    http://www.youtube.com/watch?v=QdVPqNIIWx8

    Хоћете да се прозивате? Уклоните се из ректалија ктитора па да вам кажем на вашем гуњско-брђанском језику шта имам. Толико сам научио гледајући вас како прескачете трамвајске шине.

    Бушко, нисмо сви одрасли као ти. Ако ти се корпа и бенсендини свиђају, само навали.

  5. Čorba je veći brđanin i seljak od mene, koji sam brđanin i seljak.

  6. Može taj kosmati bugarin da pjeva šta oće, al pečat za predaju kosova je udaren u katastru u Beogradu.

  7. Ljudi koji ne znaju da razlikuju "ktitore" i "moderatore" ne zaslužuju da klabinguju.

  8. Ja ću svoje obećanje ispuniti, biće klabing u sred Beograda.

  9. Блајвинг у Београду... Само изволите, сепаре је спреман.

  10. Granjka, mnogo si obrazovan za nekoga ko radi u katastru. Evo da dopunim tvoj spisak nesrbijanskih gegula, ovo su ti najzloglasniji, zbog kojih Srbe smatraju primitivcima u svetu. Nikola Tesla: Smiljan, Austrougarska, danas Hrvatska. Milutin Milanković, Dalj, Slavonija. Karađorđe, poreklom od Vasojevića, CG. Vuk Karadžić, poreklom od Drobnjaka, CG. Stefan Nemanja, rođen u Ribnici, današnjoj Podgorici, CG. Ivo Andrić, Travnik, BiH. Jovan Cvijić, poreklom od Spasojevića, Piva, CG. Niz je užasno dug... Svi su oni smrdeli na luk, preskakali šine, gajili koze na spratu i nosili zlatne kajle.
    Ajd još nekoliko koji su doneli blato sa opanaka i praziluk u dupetu u tvoj Beograd:
    Šantić, Ćopić, Dučić, Selimović, Kočić, Vladan Desnica, Matavulj, Pančić, Bogdan Diklić, Petar Kralj. Oćeš još, mrzi me da pišem?

    Da li si u svetlu ovih informacija primetio da ti se polako menja stav o Srbima van Srbije? Ako nisi, nešto u vezi sa tobom opako nije u redu.

  11. To Valdemare, Perun te blagoslovio!

  12. Царе, не нервирај се, нашао си у циркусу да постављаш озбиљне теме. Сам си крив.

    у циркусу да постављаш озбиљне теме.

    озбиљне теме

    озбиљне

  13. Valdemar Сви побројани су господа и тешко да су смрдели на гегуле и гуњаше. Када су дошли у мој Београд, нису пљували по истом, за разлику од сељачина. Ови би чак и да га бомбардују. Лудило и мржња, нека цркну у истима.
    Апсурдно је поредити Кизу и Дучића, чак је и увреда.
    Видиш - Киза = руралац. Дучић = интелектуалац.

    Мој став о Србима ван Београда, а и Србије је исти. Критиковао сам Србе сељачине, простаке и марву, а ти си узео најбоље људе да их поредиш са сељачинама. Да, и даље мислим да већину тих негативних ликова треба вратити у њихова родна места, није им место у градовима. Не помаже шлеповање на велике људе из малих средина - и они су одатле побегли главом без обзира.

    Проблем је у томе што не капирам троловање, па паћеницима служим за иживљавање. Социопате и случајеви за Ф одељење. Причам аргументовано, хтео сам да учествујем у форуму Цара, међутим, нисам навикао на сељачка подјебавања. Жао ми је... Ево, од данас ћу се трудити да схватим тај антименталитет. Ништа не обећавам.

  14. Valdemar Сви побројани су господа и тешко да су смрдели на гегуле и гуњаше. Када су дошли у мој Београд, нису пљували по истом, за разлику од сељачина.

    Ja ne vidim razliku između seljačine iz Kosjerića i seljačine iz Berana kad dođu u Beograd. Ako su seljačine, seljačine su. Koliko vidim, ti si beo-gradski lokal-patriota, misliš da je moguće održati nešto kao gradsku aristokratiju, plavu krv, visoku civilizovanost urbanih sredina, a to nigde u svetu ne postoji. Ako je grad dovoljno vitalan kao žarište te civilizovanosti, on će već u nekom drugom kolenu od seljaka koji gaji koze na terasi napraviti kulturnog čoveka, ako ne intelektualca ili umetnika. A seljani će gradu donositi sveže krvi, kulturne raznolikosti i malo razdrmati čamotinju jalovog akademizma u koji upada intelektualna i kulturna sredina okrenuta samoj sebi. O genima i da ne pričamo. To je dijalektički proces, svuda se dešava, i drugačije ne može. Ne posmatraj stvari crno-belo, ne valja ti to.
    Edit: A i tvoji su se majku mu doselili u taj tvoj Beograd odnekle, sa neke ledine ili iz šumetine. Nisu valjda tu još od despota Stefana... I uopšte nije zagarantovano da ti baš taj predak koji se doselio u Beograd nije doneo pero luka u dupetu.

  15. Ako je grad dovoljno vitalan kao žarište te civilizovanosti, on će već u nekom drugom kolenu od seljaka koji gaji koze na terasi napraviti kulturnog čoveka, ako ne intelektualca ili umetnika. A seljani će gradu donositi sveže krvi, kulturne raznolikosti i malo razdrmati čamotinju jalovog akademizma u koji upada intelektualna i kulturna sredina okrenuta samoj sebi.

    sad tema može i da se zaključa

  16. Валдемар, прочитај поново шта сам написао. Постоји дистинкција између сељачине
    и сељака.
    http://2.bp.blogspot.com/-ON65tZXSWMQ/UBPTxYst_NI/AAAAAAAAB9k/BXoz3UN8unA/s1600/484081_506668392681758_1035355861_n%5B1%5D.jpg

    Сви су дошли са неког села и неког племена, али чињеница је да је већина успела да се цивилизује и еволуира, само су поједини примерци остали да подсећају биологе да је Дарвин ипак, био у праву.

    Ево ти га Кизо, па му дај сестру или ћерку за укрштање културе, мириса и гена, ја му не бих дао ни клоње по железничкој да чисти.

  17. Granjka, ja da ne volim Srbiju ne bi ni bombardovo Beograd.
    jednostavno ne mogu da gledam kako je čerečite i rasparčavate vi okupatori, kroz vaš katastr.
    Ponovo prilažem očigledan dokaz.

    http://www.mapsoft.rs/dev/image001.gif

    ŠTO ĆE OVOLIKE GRANICE U SRBIJI? ŠTO JE ZELENA TERITORIJA? ZATO ŠTO ĆE I TO KATASTR DA UKNJIŽI NA BALIJE I MAĐARE!

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.