DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. Па у библији пише да је дошло 7 гладних крава а то је 7 гладних година. Има примера много. Ја сам је прочитао доста (изоставио сам оне песме и тако то) и мислим да је доста тога у пренесеном значењу. Као и за откровење Јованово и 7 труба.

  2. A za to tumacenje Valdemare verovatno si slusao nekog seoskog popa. Obrazovani teolozi znaju da ti sve lepo objasne. (pricao sam sa jednim)

  3. A za to tumacenje Valdemare verovatno si slusao nekog seoskog popa. Obrazovani teolozi znaju da ti sve lepo objasne. (pricao sam sa jednim)

    Ja sam lupio da bi moglo i tako da se tumači, nije to moje mišljenje. A teolozi toliko lepo znaju da objasne, a jedan s drugim nikako ne može da se složi. Čitao sam nešto teologije... Ako je istina jedna, i nalazi se u hrišćanstvu, onda ne bi smelo da bude toliko različitih stavova o jednoj istoj stvari kod najvećih hrišćanskih mislilaca. A bolje pitaj gde se slažu nego gde se ne slažu.
    Ali ako dve najumnije hrišćanske glave tumače jedan tekst, i protumače ga različito, ko smo mi da nam uopšte padne na pamet da tumačimo Bibliju? Ja ne mogu, u stvari mogu, ali to bi mi ličilo na dete koje se igra u pesku dok majstori grade kuću. A tako izgleda i većina tumačenja, kad neko na internetu krene da drvi o teologiji a nema teološko obrazovanje. Jer teologija nije samo "ja sam pročitao Bibliju" ili "čitao sam neke njene delove", treba i poznavanje filozofije, istorije, znanje nekoliko jezika i celog niza teoloških spisa. Koliko mislilaca-amatera koji iznose svoje stavove na raznim forumima ima bar nešto od toga? :)

  4. samo mi nije jasno zašto se povela priča o religiji na ovoj temi? kakve veze imaju dnk, darlin i mutacije sa biblijom?

  5. Pa jer ovi što veruju u Bibliju ne veruju u Darvina, i onda ako ne veruješ u Darvina, eto ti teme za priču o Darvinu.

  6. samo mi nije jasno zašto se povela priča o religiji na ovoj temi?

    Bog je svuda prisutan.

  7. ma ok to, ali niko nije kontrirao bibliji niti odbacivao neko religijsko štivo, prozivao vernike ili vređao nedaj bože. Čovek postavio pitanje u uvodnom postu, ljudi krenuli da odgovaraju čovečanski a onda se tema pretvorila u versko prepucavanje.
    evo da pokušam da je vratim na koloseke ovom sličicom:
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10254039_837808302914275_3821381076227703457_n.jpg
    (stalno se pominje na pretodnim stranicama kako teoriji evolucije nedostaju prelazne vrste, pretpostavljam da ih ljudi ovako zamišljaju, fotošop ili ne?)

  8. Koja je to prelazna vrsta? Zebra prelazi u lisicu pa u vuka. Zanimljivo. Jel i zebra zivela u vodi, izasla na kopno , opet se vratila u vodu , pa opet na kopno?

  9. Радјард Куплунг
    Granjka, šta ako bi ti se ukazao Svemogući u snu i rekao ti sledeće: Da, ja sam stvorio život u praokeanu, ali sam odlučio se on nadalje razvija principima evolucije? Bi li ga klepio ili opsovao?

    Рајко Куплунже, мој лични став као верујућег киборга јесте да је Бог створио свет и све у њему не у једном трену, готово, тако дато као на тацни, већ да је Он лично покренуо процес који ће довести до оног тренутка када је сва творевина крунисана Човеком. Тај процес нека научничка дечица зову еволуција, а она иде у прилог теорији о божјем стварању света. Ја се са Крпом само спорим око прича да је ``рибама било тесно у мору, па су прешле на копно``. Смјехотресно, што би рекао Алан Форд.

    Да будемо начисто, не мислим да је Бог створио свет за шест дана буквално, јер људи који тако мисле нису читали другу Петрову посланицу.

    Научите већ једном - теорију о буквалном стварању света за 6 дана провлаче амерички креационисти који су по усмерењу протестанти. За православне хришћане стварање света је потпуно споредна тема и њоме се готово нико у православном свету и не бави. То је онај Петровић донео своје књижице и продавао се за православца, али му није прошло. Немојте нас мешати, тако ће бити мање неспоразума.

    Da, a šta ako je svet u stalnom božjem procesu stvaranja i transformacije, a evolucija i prirodna selekcija su samo instrumenti kojim Bog to čini?
    ovo se i ja pitam, zašto je vernicima teško da i na ovaj način prihvate evoluciju.
    Pretpostavljam da je mnogo snažniji faktor za odbacivanje taj što ih vređa pomisao da su rođaci sa mankijima ili bilo kojim nižim oblicima života. vređaju se ljudi pa to ti je.

    Многи се вређају јер знају да док је Дарвин износио теорију да је човек по пореклу мајмун (тако је учено раније) и њему веома близак, то се обилато користило за ексапнзионизам Велике Британије у Африци, сматрајући да су Црнци мајмуни и да је зато у реду поробљавати их. Требале су да прођу деценије да се људима објасни да је Дарвин био расиста у служби њеног величанства, а да еволуција као наука ипак има другачије погледе од тог уско расистичко-сексистичког (и друге његове колеге тог доба су били осведочени расисти, сексисти и мушки шовинисти, мизогинисти, посебно Клод Левистрос). Данас знамо да еволуција не тврди Дарвинове расистичке глупости, али подржава оне Дарвинове ставове који су утемељени на одређеним доказима. Нити је Дарвин први то уочио нити је открио некакву велику мистерију. О томе су Јевреји писали још у Старом Завету.

    Опет ћу поновити да задрти еволуционисти злонамерно шиканирају и дискриминишу ЛЕМУРА као блиског рођака човека, изостављајући да помену то дивно буљаво створење. Залепили се еволуционисти за мајмуне, ваљда по оној народној - сличан се сличном радује.

    Granjka se živ uvredi što nema penis od metar i što delfini imaju kopnenog pretka. Kako mu se sme tako nešto reći.

    Ја сам изненађен, и увређен!

    Теорија еволуције има своју ружну прошлост оличену у затуцаном Дарвину, као што католичка црква вуче мрљу због инквизиције. Дакле, није проблем у еволуцији, већ више у помињању Дарвина. Лик је труба и превазиђен 100 пута.

  10. (stalno se pominje na pretodnim stranicama kako teoriji evolucije nedostaju prelazne vrste, pretpostavljam da ih ljudi ovako zamišljaju, fotošop ili ne?)

    Па заиста недостаје прегршт прелазних облика. Ово мало шаренила је доказ да је било неког мешања и неке еволуције, то стоји. Али оно што нас покварењаке занима јесте (не курац, то смо разрешили) да видимо оваку неку лисицу са перајима. Тај прелаз недостаје. Она мала занимљива амфибија што је Јапанци једу у ресторанима је рецимо одличан доказ прелазне врсте у теорији еволуције. Али таквих је заиста мало и више су изузетак него правило.

  11. Ја се са Крпом само спорим око прича да је ``рибама било тесно у мору, па су прешле на копно``. Смјехотресно, што би рекао Алан Форд.

    http://otterman.files.wordpress.com/2009/03/20090228-giant_mudskipper-scaled-10001.jpg
    :'''(

  12. I ti durekse tvrdis da ce ovo govno za milijardu godina biti zaba?

  13. http://ichef.bbci.co.uk/naturelibrary/images/ic/credit/640x395/r/ri/ring-tailed_lemur/ring-tailed_lemur_1.jpg
    ПИЗДЕ ДАРВИНИСТИЧКЕ, ВИШЕ НИСМО РОЂАЦИ, А? ЛЕПО, ЛЕПО... ПРАВИЋЕТЕ ВИ ЛЕМУРЕ ОД БЛАТА!

  14. http://otterman.files.wordpress.com/2009/03/20090228-giant_mudskipper-scaled-10001.jpg
    Ово је речна риба, српског порекла, у инат свима који живе у мору. Од ње су настали Срби. И даље, ово је изузетак а не правило.

  15. Ma pusti ti ove male mudosere ocu da vidim ribetinu od 200 kg kako joj izrasta nesto kao ruka.

  16. http://www.kolkatabirds.com/mudskipper8su.jpg
    Od ovoga ce nastati guster? Ili ce se milijardama godina razvijati u krokodila. A danasnji krokodili ce da uspravno hodaju?

  17. Јебеш ти твоју теорију еволуције, ако смо после милијарду година дошли до стадијума да се расправљамо на овај начин. Грањка се одјављује, јер риба која прича и у далекој будућности постаје жаба, па коњ, па кит, па одскакуће у море и опет постане риба - мене оставља без било каквих даљих аргумената. Крпо, победио си. Честитам.

    Теорија еволуције у очима просечног Јапанца и мој лични фаворит у причи о еволуцији како је она објашњења овде (излазак рибе на грањку, па еволуција у жабу).
    http://fc01.deviantart.net/fs36/f/2008/247/d/9/Little_Nu_Pokemons_by_Articu.jpg