Prijava

al to su sve ogromne investicije ako vec nemas svoju zemlju....za 500+ stabala kolko ti zemljurine treba, pa onda kolko je jedna sadnica....grdilo para treba za poceti tako nesto, al posle suv kesh od TOGA

Znam brt, radim kod prijatelja svake godine oko lešnika, ima trenutno 620 stabala, al da me ubiješ ne znam površinu, al tipa plac 35-40 metara širok i oko 400 dugačak. Već uveliko je bila berza (tipa u martu je) gde proda rod koji dođe tek početkom septembra, krajem avgusta tačnije

pa eto to mu dodje vise od hektar i po zemlje....to kosta prilicno....plus samo te sadnice su velika investicija....al verujem da ima svake godine od toga bar 30k evra

te price kako se od poljoprivrede lako brzo i puno zaradi mogu da pricaju samo ljudi koji nikad nisu radili tako nesto, ili nemaju nekog bliskog ko je radio tako nesto nego samo prijatelja koji im kaze samo kul stvari takvog posla, da se pohvali.

ovo moje gore je ujedno i dobar primer sirotinjske spike, al se fino uklapa u vasu pricu.

ako si hteo da kazes ''nije to bas tako lako da se samo uzmu pare od toga'' onda si u pravu, zemlja trazi roba jbg....ako si hteo da kazes ''nije tacno da moze da se zaradi'' onda nisi u pravu

a i opet ovo je investicija ako nemas vec svoju zemlju 50k evra i mnogo vise, tako da..

ovo prvo, za energiju i novac koji ulozis u zemljoradnju mozes puno vise da zaradis radeci nesto drugo. zemljoradnju biraj jedino ako volis prirodu i takav zivot, sto je sasvim dobro i lepo ako nekome krene, ali ako si rodjen u gradu i ceo svoj zivot tako ziveo, verovatno to nije za tebe.

Gradska sirotinja zamislja da je lako uzeti pare na zemlji xD ali najkomicnije je sto su predlozi uvek neka sranja tipa rukola lesnik svargla luk xDDD kad neko prica to znas da je presmesna gradska glavica koja traktor nije upalila u zivotu

lako, brzo i puno se zaradjuje samo kad ti tata ostavi nesto da nastavis a ti nisi budala.
inace, kog god novog posla se uhvatis, moraces da odaberes 2 opcije od ove 3.

i ovo je sirotinjska spika, jebi ga

Druye moj maestro, ja sam ti iz banatskog sela jednog malog, solidno bogatog poljoprivredom, tako da suštinski znam šta pričam. U ns-u sam trenutno zbog posla i čkole brt moi al čim to sranje prođe, vraćam se nazad na zemlju s koje sam poteko ako me razumeš, mada kontam da je ovo lični napad na moj integritet heh jer sam ti neki dan nudio suicidalno rešenje tako da te razumem al opraštam ti, daću ti bamiju da probaš kad bude rodila

Drugar ima organske lesnike, pauslj, bamiju, cveklu itd.. Jedva sastavljaju kraj s krajem, kao nemaju kupce.

E sad da li ne umeju da plasiraju proizvod, da li traze mnogo para itd ne znam stvarno...

Ma zajebava te samo da ne uletiš u taj posao organske proizvodnje da mu ne otimaš klijentelu, garant je taj već uplatio letovanje u majorci ja da ti kažem

Treba ti 2-3 godine kao da dobijes sersifikat.

A treba, znam, raspitivao sam se o tome već, toliko treba valjda da se zemljište očisti od pesticida itd.

Koji sam se djavo u opste upetljao u diskusiju, sad si me zarazio sa pro ceed, gledam njihov sajt i ne mogu da verujem kakva zver

Hahahahhahahaha cuj ovog debilkoa raspitivao se, jooooj kako mi se sere od ovakvih debila, rodjen u radijatoru radi na trafici za 15k cvaka tikete od 50 dinara ali znas on se raspituje o organskoj proizvodnji, pa majmune glupi da ti sutra odobre sertifikat ne bi znao plugom da zaores zemlju picka ti materina jajarska

Bio sam u Kragujevcu za vikend trebao sam ti polupati picku zato sto se pravis da znas nesto

Pa što uvek to tako lično shvataš maestro prijatelju zar nije bolje da živimo u harmoniji