Prijava

Gamby, jesam ja nešto istripovao, prebacio u mozgu, ili me neko slagao, da se Zločesta pufnica udala za tebe?

Vjerovatno je nerešiva u vremenu trajanja čovječanstva. Nadam se da je tako. Jer je ima previše, i u nama i oko nas.

Ako su prostor i vreme i okvir i uslov našeg iskustva, a istovremeno subjektivne forme naše naše percepcije, onda je tako. Ne znam da oko može da vidi sebe, osim svoj odraz.

Ljudi vjeruju u smisao, iako je za polovinu, da ne kažem većinu to logičko-metafizička laž. Isto kao što se nadaju penziji, a radni staž i ako im ide zanemarljive je vrijednosti s obzirom na uloženi trud ispunjavanja radnih obaveza. Slično je i sa religijom, svi bi u onozemaljsku penziju (Raj) iako skoro svakodnevno praktikuju strogo zabranjene i kažnjive stvari. Koje su na listama da ljudi ne bi ogrezli u sopstvenim ponorima nerijetko uvukujući i druge za sobom, a ne zbov pukog šta znam, sadizma ili kako ih već bukvalisti koji su savladavanjem Bukvara sve prozreli.
Nije pitanje u šta vjerujete i na koji način, već kako djelujete. Zvuči otrcano ali ja za drugu istinu ne znam.

fora je što ćeš ti da doživiš penziju a ja ne )

Ne vjerujem da ću, ali mi tako možda i odgovara, dovoljno sam razuman da bih sahledao činjenično stanje i iz toga izveo realan zaključak što se tiče moje budućnosti. Jedna od najbitnijih stvari mi je majku da nadživim, jer ma kakav rusvaj u sobi da organizujem za svoje potrebe, posteljina mi je na cvjetiće i vesele medvediće. Mogu mislit u čemu bih bio sahranjen kad bih krepao sjutra recimo, čak bi mi dovela i onog prvog hodžu iz gej džamije u Francuskoj da me isprati s ovog svijeta :)

Nije pitanje u šta vjerujete i na koji način, već kako djelujete.

To je odlično, samo ako bi viša sila poštovala naša moralna pravila. A mislim da ne poštuje, niko se iz raja i pakla nije vratio da svedoči, niti ima kompenzacije na ovom svetu za dobra dela, čak je suprotno. Isto kao verovanje u Boga: dokaza nema, povinujem se tome. Kao kod Jevreja sadukeja, ne očekujem nagradu, ne očekujem večiti život, postupam po savesti.

Ovo je interesantno. Gro mejnstrim religija govori o nagradi za dobra dela u vidu zagrobnog života. No, jesu li ta dela autentično dobra, ako si "potplaćen" da ih činiš?

Valdemare, Valdemare, lepo sam i jednostavno živeo dok se nisi vratio na ovaj forum

Dostojevski je pisao: Ako nema Boga, sve je dozvoljeno, a sveti Pavle kaže: Sve ti je slobodno, ali nije ti sve na korist.

U to da je univerzum svesno idiferentno childish govedo, čije smo svesti mi samo delici, jerbo ne moze sam skontati kako je nastao, pa pokusava kroz nas.

Relegijski zakoni su isto kao i zemaljski, ako poštuješ zemaljske, ispuniš uslove za penziju (40 godina povezanog staža), ne činiš prekršaje ni krivična djela itd., to ne znači da ćeš u trećoj dobi uživati kso penzioner, moraš da daš svoj građanski doprinos da bi stbari funkcionisale normalno. Efekat leptira larvo jedna :)

Pravoslavac, toliko. Što se rasprava oko religije tiče čisto gubljenje vremena, nek veruje čovek u šta želi, ili nek nema vere. Poz!

KomšijaMašan
Pravoslavac, toliko. Što se rasprava oko religije tiče čisto gubljenje vremena, nek veruje čovek u šta želi, ili nek nema vere. Poz!

Lepo receno, koga boli kurac kad je individualna stvar

Pravoslavac, toliko

Pa opet, nije baš ni tema koja zaslužuje da se o njoj izvede trivijalni zaključak "koga boli kurac kad je individualna stvar", you are so fuckin' retarded, gamby!

Nisi vredan moje paznje debilko dzabe se cimas

Što se rasprava oko religije tiče čisto gubljenje vremena, nek veruje čovek u šta želi

Ima ono, o ukusima ne vredi raspravljati, ali da o mišljenjima ne vredi raspravljati, pa kako. O čemu ćeš da raspravljaš nego o mišljenju?