Prijava

to sam i ja rekao, kad bi se pojavio jedan klon bradatog Vuka iz '91 na konju i viknuo juriiis to bi licilo na nesto

ja bih se zatrcao u kordon ozb

koliko smo ga voleli tad

Време је да се активира нови Вук.

Мада он већ позива на протесте по цео дан.

pri cemu setite da je bilo potrebno 7-8 godina mnogo masovniji protesta da se skloni kancer sto uzjahao institucije prosli put, pa i to pitanje kolko je bila narodna mrznja a koliko strani uticaj.
i imali smo sansu i opet smo doveli drugog, istog manje vise.

al dobro, mora od neceg da se pocne. ako nista bar pritisak motke na vlast da radi malo u interesu naroda, kad vec ne moze drugacije.

Istina je da povlače neke tupave poteze i izjave, može se ovo mnogo efikasnije ugušiti

Što samo govori koja je cena koju plaćaš kad se okružiš isključivo poltronima

protesti bez nekog vodje su definitivno bolji jer ih niko ne moze onda umiriti, a vlast bi sad da se to umiri pa da bukvalno sve oćute.

da, oni sami utihnu.

da, oni sami utihnu.

+1

I moje misljenje naginje ka tome da ne treba vodja, zato sto zaista nije poenta samo srusiti Vucica, vec i promeniti nesto korenito. Znam da to zvuci kao fraza, ali ako skines Vucica i jos par ovih glasnih iritantnih njuski, a ne skines bahate gradonacelnike manjih gradova koji se doslovno kao dahije ponasaju, upravnike preduzeca, tajkune, "novinare", sudije i tuzioce koji su se ugnezdili i cute, razne profesore i umetnike koji su prodali bulju, itd, sta si zapravo uradio? Ako postoji vodja protesta uvek postoji mogucnost da on napravi neki dil s tim strukturama, pa da on bude taj koji ce ih namirivati, samo da ga dovedu na vlast i da ne bude reka krvi na ulicama. Moja neka polu-laicka procena je da se slicno desilo 5. oktobra, da su DOS-ovci, delom zbog svoje bulje, delom zbog toga da ne moraju da gledaju otkinute glave ispred Skupstine, pristali na nekakav kompromis, ne naravno s Milosevicem, vec sa bitnim glavudzama u institucijama.

treba vodja protesta da bi protesti ucinili nesto - ne treba vodja drzave posle, da ne bi dobili vucica opet. kako to izvesti, to vec ne znam.

jesmo valjda nekako 5. oktobra. ili nismo, ne znam bas. jedino da izadju na balkon svi koji su trenutno u opoziciji, i nadju nekog najkostunjastijeg da prica u ime svih.

djole vukadinovic hehe - dovoljno je neentuzijastican i dosadan da ne moze nikad biti diktator, protivi se priznanju kosova i ulasku u evropsku uniju, dakle ispunjava minimum uslova za nacionaliste, nije u gasu da treba mathauzen za migrante u sidu da se napravi, progutace ga i liberalna srbija kad je vec gutala vucica, nas levicara ionako ima mozda 300 ko nas jebe, nije bio u vlasti

sto bi reko onaj lik, goreg nemamo, boljeg necemo naci

ali kako mozes odjednom da skines sve strukture ako nemas ni policiju, ni vojsku na svojoj strani sevaste? narod da bude topovsko meso, sta treba da izgine 1000, 10 000 ljudi i da opet to ne bude garant da ce se ista promeniti? po meni je bitno da se smeni ovaj sad, a onda postepeno cistiti sve te strukture, mislim da je nesto slicno i djindjic poceo da radi pocetkom 2000ih, ali vidimo kako se to zavrsilo, mora se biti oprezniji

ali kako mozes odjednom da skines sve strukture ako nemas ni policiju, ni vojsku na svojoj strani sevaste? narod da bude topovsko meso, sta treba da izgine 1000, 10 000 ljudi i da opet to ne bude garant da ce se ista promeniti? po meni je bitno da se smeni ovaj sad, a onda postepeno cistiti sve te strukture, mislim da je nesto slicno i djindjic poceo da radi pocetkom 2000ih, ali vidimo kako se to zavrsilo, mora se biti oprezniji

ne znam brate, da imam odgovor na to pitanje, napisao bih knjigu; mislim da je to problem broj 1, jer vucicu ce neko zabiti noz u ledja kad tad

uzdam se u to da u vojsci jos ima pro-narodnog elementa

Treba prvenstveno prekinuti veze sa stranim obavjestajnim sluzbama koje nam vedre i oblace vec decenijama, bez toga promjene nece biti nikad

srbi:
ne treba nam vodja. pu, mi slobodni.
treba nam vodja,zamrece protesti
srbi:
trebaju nam nova lica u politici.dosta devedesetih.
pojave se nova lici.srbi:
aj terajte se u kurac.vi ste nasli da se bavite politikom.nemate iskustva.
srbi:
ubaceni strani elmenti
ubaceni domaci elmenti

vojsku i policiju u srbiji, kao konkretnu silu kojom moze da se uradi (ili dozvoli nesto) kontrolisu bukvalno dve ocigledno najmekanije glavice u celom drustvu, kojima je (jedinima u vladi) pricano malo da kraduckaju, al nije strasno, zapamtite samo. cak i po informeru alou i pinku.
kontrolisu = postavljaju nacelnike, generale itd koji rade u interesu njih, a u njihovom interesu je da se najvise od svih ulizuju partiji, jer nisu glupi (ovo iznad sto pomenuh)
dakle, vojsku i policiju u srbiji cvrsto kontrolise sns.

eh ti srbi, they ruined srbija

nama treba iz svake sfere po jedna jaka ličnost koja se ne boji ničega i koja je spremna da govori u ime svoje struke ili grupacije i represije koje se vrši u njoj, evo npr. onaj dr Rade Panic sto ih je pljuvao sad, ispred lekara; vladika Grigorije ispred vernika, glumci i ti umetnici nek nadju nekog itd. za sve razlicite grupacije isto.

ono sto naravno fali jeste neki autoritet iz vojske i policije koji je spreman da napusti to i krene u otvorenu kritiku ovog rezima i sta se sve radilo ovih godina, bilo je par ovih u penziji sto su progovorili ali slabo je to

da je stefanovic/vulin neko mudo koje pretenduje na vlast, a ne mozes bas da ga ucenis ili najuris iz partije, i postavio svoje ljude po vojci koji ga slusaju, mozda bi moglo da se desi da neko iz opozicije kaze "ok, samnom ce ti biti bolje" pa da okrenu glave na drugu stranu kad rulja krene.
nisu slucajno dve najmekanije glavice tu.

Zasto ne bi Pedju Gnjatica postavili za vodju?
Znaci posle onog snimka kako proziva kordon zandara 1 na 1 ima moje najdublje postovanje