Prijava

Cilj ovoga je da argumentovano, kao advokati u sudnici, odredimo koji je zapravo simpatičniji od dva rivalska kluba. Znate da ima mnogo rivalstava, stoga ne brinite, sva ćemo temeljno obraditi. Evo za početak jednog zbog kojeg se niko u Srbiji neće hvatati za gušu: Boca - River.

Pišite ispod ko je vaš favorit, argumente za i protiv, kad zajedno izglasamo prelazimo na sledeći par. U pravilima teme napisaću sve koje smo izglasali.

Osnovna razlika izmedju Boke i Rivera je ta što Boka predstavlja radničku klasu (sirotinju), a River buržuje. Možda će neko već na ovoj stavki da prelomi koji su njegovi, mada verujem da ima dosta dobrostojećih ljudi koji neće izabrati River. Ipak smo mi deca Jugoslavije i komunizma, učena da romantizuju siromaštvo, da su siromasi pozitivci a bogataši negativci u svim pričama. I onda jebiga, ne želiš da navijaš za negativce samo zato što ti je tata advokat a mama lekar.

Druga stvar, estetska: Boka ima lepše ime, lepše dresove. Prelepa kombinacija plave i žute. Riverovi dresovi su mi kurac.

Treća stvar fudbalska: Ta magična Bokina desetka, to ima takav šmek da tu moraju da uzmu sve simpatije. Maradona, pa Juan Roman Riquelme (koliko gotovim morning ovog čoveka ne mogu opisati) a sad i Karlos Tevez. Ljudi koji krenu iz Boke u beli svet, osvoje ga pa se vrate svojoj kući, sa desetkom na ledjima i kapitenskom trakom. To River teško da će imati, nema toliko emotivne konekcije izmedju igrača, navijača i kluba kao institucije.

Politički: Boka je svakako levičarski klub. Maradona je bio prijatelj sa Hugom Chavezom, ima isterovirane Fidela Kastra i Che Guevaru.

Kriminal: Navijači Boke su ujedno i organizovana kriminalna grupa (zvuči poznato Srbi). koja vedri i oblači kako gradom tako i klubom. Rade drogu, kamatu, iznude, reket, peru pare i uzimaju procenat od prodaje igrača i preprodaju karte za utakmice. Uprava mora to da trpi jer bi u suprotnom izlobirali smenu uprave koja bi morala po njihovom.

To je moje neko vidjenje ovih klubova, voleo bih da ovde bane neki Riverov simpatizer da napiše više o tom klubu, da se povede malo rasprava pa da glasamo.

Gotivne glave iz Rivera:

Higuain
Saviola
Aimar
Falkao
Maskerano
Krespo
D’Alessandro
(i ostali)

Boka:

Maradona
Riquelme
Tevez
Palermo
Osvaldo (nije legenda kluba ali gotivna glava i veliki navijac)
Od novijih: Benedetto preludi

Treća stvar fudbalska: Ta magična Bokina desetka, to ima takav šmek da tu moraju da uzmu sve simpatije. Maradona, pa Juan Roman Riquelme (koliko gotovim morning ovog čoveka ne mogu opisati) a sad i Karlos Tevez. Ljudi koji krenu iz Boke u beli svet, osvoje ga pa se vrate svojoj kući, sa desetkom na ledjima i kapitenskom trakom. To River teško da će imati, nema toliko emotivne konekcije izmedju igrača, navijača i kluba kao institucije.
ka ne mogu opisati) a sad i Karlos Tevez. Ljudi koji krenu iz Boke u beli svet, osvoje ga pa se vrate svojoj kući, sa desetkom na ledjima i kapitenskom trakom. To River teško da će imati, nema toliko emotivne konekcije izmedju igrača, navijača i kluba kao institucije.

Politički: Boka je svakako levičarski klub. Maradona je bio prijatelj sa Hugom Chavezom, ima isterovirane Fidela Kastra i Che Guevaru.

Kriminal: Navijači Boke su ujedno i organizovana kriminalna grupa (zvuči poznato Srbi). koja vedri i oblači kako gradom tako i klubom. Rade drogu, kamatu, iznude, reket, peru pare i uzimaju procenat od prodaje igrača i preprodaju karte za utakmice. Uprava mora to da trpi jer bi u suprotnom izlobirali smenu uprave koja bi morala po njihovom.

To je moje neko vidjenje ovih klubova, voleo bih da ovde bane ne

sve u svemu

Decime boca
Que paso en mar del plata
Que no te dio la nafta
No pudiste aguantar
Con esos gordos
Que se daban de guapos
Los vieron a los borrachos
Se fueron para atras
Ay que vergüenza
A los que se plantaron
Los dejaste tirados
Corriste sin parar...
Por eso vos sos un cagon
La mentira se acabo
Que paliza que te dieron
Los borrachos del tablón
Vos sos un cagon
La mentira se acabo
Estos si son los borrachos
Los que te corren a vos

River
Rendžers
Inter
Čelzi
Dortmund

to je što ima neke moje simpatije od nekih rivalstava, ako postoji neki patern želeo bih znati

pa recimo da je patern da imas tu blagu neosnovano-elitisticku notu, nesto tako, po river-rangers-chelsea kombou.
cudi me da nisi dodao real madrid

челзи је клуб средње класе не баш оне тешке средње класе типа милвол али опет то је нека средња класица мада мислим да је бомбаш ставио челзи ту првенствено због тог читавог панк ои фолклора који је био неки идентитет југа све док нису дошли јаничари

што се тиче борусије и ја их пратим већ дуго и симпатично ми је то што један тако релативно мали град за њихове стандарде дише за фудбал чак сам и ухватио тамо једну утакмицу против херте и могу да кажем да су нашли праву границу између олдскула и комерцијалног карте јефтине пиво јефтино тресу се трибине нађе се увијек неки кинез мртви са телефоном али то је сад већ уобичајено

мада исто се може рећи и за шалке такође један мрачан депресиван град али кад почне утакмица то грми

neko od mojih ranijih sećanja jeste pesmica ko voli Partizan, ko voli Čelzi, ko jebe mater crvenoj zvezdi, imamo neku vezu grobari sa Čelzijem od vremena... Real ne mogu da smislim, mrtvi fašisti... ne mislim da je bilo kakav elitizam u pitanju, jednostavno moje neke male naklonosti iz nekog razloga

meni je ok borusija,ali je ipak bajern institucija.
tru hard kor mi je bila borusija sa melerom i rikenom.riken je trebao da bude vrhunski igrac,ali ga sjebase povrede.

Novo jutro novi tekst

Barsa - Real

Ovde je u pitanju rivalstvo i dva grada. Znači kao Dinamo - Hajduk. Tako da mi to nije isto kao kad su jedno brdo dva univerzuma pa čovek rodjen u toj zemlji/gradu može sam da izabere, već ti je mestom rodjenja odredjeno čiji si. Analiza:

Barseona: levičarski klub, katalonci, komunjare itd
Real Madrid: Frankov omiljeni klub, rojalisti, elita

Svakom logikom, ko voli Boku voli i Barsu, a ko voli River voli i Real.

Ja sam bio izraziti simpatizer Reala 2013-2018, mislim kako da ne voliš tim koji 4 puta uzme LŠ od toga 3 puta uzastopno. Mislim možeš da ne voliš ako si bombaš ili ako ti je barselona omiljeni klub, što može biti samo detetu do 14 godina i ženama. Ramos uzeo kapitensku traku, osisao kosu, pustio bradu, zaigrao muski i postao najbolji stoper sveta, davao i golova dosta. Uz njega Pepe kasapin. Marcelo najsimpaticniji bek. A napred druze moj Ronaldo levo, onda Bejl koji je Ronaldo 2 zapravo samo levonog na desnoj strani i prekaljeni Benzema. Najjaca napadacka trojka ikad. Tri konja (po snazi) napred koji samo gaze i melju. Kakav kurac Mesi Nejmar i Suarez.

Ja ne sporim da je Messi goat, ali meni je bilo JAKO JAKO JAKO iritantan od svoje pojave tamo negde 2007 pa do 2018. Uvek sam vise voleo Ronalda, navijao da on bude bolji da uzme zlatnu loptu itd da Mesijevi fanbojevi pizde po internetima. Zasto mi je bio iritantan? Kad imas 170, krivu vilicu i nos kao noz za secenje hleba ne mozes da furas masnu dugu kosicu, pogotovo ako si grbav. Jednostavno si punchable face i ides na kurac svima. Od kad je Ronaldo otisao u Juve, Mesi je uzeo kapitensku traku, pustio bradurinu, osisao kosu, presao sa krila na AMC, prestao da samo trci onako grbavo retardirano i dribla i konacno zaigrao kako ja volim. Slobodnjake puca, sutira iz daljine, u mestu predribla dva igraca i da gol. Nema ni Cavija i Inijeste da mu namestaju sanse. Mesi skidam kapu, najbolji si igrac svih vremena i konacno licis na coveka.

Sad je Real kurac, Ronalda nema, Bejl zabatalio fudbal, igraju neki pigmeji hazard i vinicius, bas slabo. Ali bas sam navijao za Real u Ligi sampiona protiv svakog protivnika. A gotivio sam i Atletiko Madrid, tj svi smo. Simeone doktor fudbala.

Uvek cu vise voleti Real Madrid i Atletiko Madrid nego neke picopevce Barselonu Borusiju Liverpul i ta sranja sto se loze deca osnovna skola na to. Nista tika taka samo jako

све је то у реду пријатељу минус овај ђоковић моменат са атлетиком и реалом у истом кошу једноставно то два су света различита

не може то тако треба то да знаш

Бајерн - Дортмунд

Навијачи у Немачкој воле да причају како им баварска институција фудбала краде играче који би свакако отишли негде другде, вероватно у Енглеску, и тиме још више ослабили бундеслигу. Љубитељи фудбала у Немачкој су пичкице, дакле, који мрзе све клубове који не подилазе њиховим ниже-средњекласним идеалима просечности

Ne bih se ja slozio. To je samo zdravo gradsko rivalstvo, nikako dva sveta. Mozda je Atletiko kao malo sirotinjski klub, kao malo klub radnicke klase, ali nisu nebo i zemlja

Bombas je stavio Čelzi jebeni jer je sa Partizanom bratski klub čini mi se od šezdeset i neke i imaju sličan stil navijanja, tj u to vreme
Inače kesa od kluba klasična

Njemci bar oni rođeni kao takvi ne dopadaju Binhen, samo onaj 1860 ili kako već

Po nekim istraživanjima Zvezda - Partizan je 5 ili 6 derbi u svijetu druže