Prijava

Original tema je zaključana. Dok Kajzen ne opravi, da se nadovežemo.

https://vukajlija.com/forum/teme/3064?strana=166#post_3482055

Zanima me, neko ko se više razume od mene, da kaže više o rodnoj ravnopravnosti u jeziku.

Šta sad, sve mora da se piše i u ženskom rodu?

Ronilac-Ronilica

Varioc-Varalica

Lol

Obućarica hahaaha

Izvinite ako nisam pogodio poentu, meni samo smešno deluje sve.

Glupo besmisleno new-age guranje rodne ravnopravnosti u oblasti gde je tako nešto apsolutno bespotrebno. Jezik treba da služi ljudima kao sredstvo za jednostavnu komunikaciju, ovo što se ovde radi je nepotrebno komplikovanje kojim se ne postiže ništa delotvorno. Takozvani 'pandering', udovoljavanje 'ugroženim' grupacijama, ali u pitanju je samo semantičko i nestvarno udovoljavanje, a ne neko plemenito i svrsishodno uvođenje pragmatičnih promena u međuljudskim odnosima. Nadam se da će feministkinje i SJWs da budu zadovoljni sad kad će da ih zovu pilotkinja umesto pilot, to će skroz da im poboljša život i reši im sve egzistencijalne probleme. Samo mislim da su se malo zajebali, jezik je živ entitet koji ne trpi ovakva neprirodna sranja, moraće mnogo godina da gule kurac da bi im prošlo sve ovo, ima previše otpora.

Rodna ravnopravnost stupa na snagu samo ako je zanimanje plaćeno više od 50K mjesečno.

Stoga varilica/buldožeristkinja/klaviro-prevoznica Ostojka nisu gramatički pravilni izrazi

Da nema tog zakona i da jokic nije mvp, srbi ne bi imali o cemu da pricaju

Rodna ravnopravnost stupa na snagu samo ako je zanimanje plaćeno više od 50K mjesečno.

Stoga varilica/buldožeristkinja/klaviro-prevoznica Ostojka nisu gramatički pravilni izrazi

Хтедох да линкујем ону дефиницију на ту тему, сад видим да си ти аутор и тамо, лол

Ako je ministarka - žena ministra, kako se onda kaže ministar u ženskom rodu?

Ministarica?

Majmune,ministarka je ministar u zenskom rodu,kakva zena od ministra LOL

Ženski trener trenerka

Izbacili me iz škole, na času sam svršio po trenerci

Majmune,ministarka je ministar u zenskom rodu,kakva zena od ministra LOL

Da, recimo "Gospođa ministarka" čuveni Nušićev pozorišni komad o prvoj ženi ministru u vreme kraljevine.

Ma može za svako zanimanje da se iznađe neka usiljena solucija, MINISTRICA ili neka slična nakaradnost, ali ja stvarno ne vidim poentu da pišamo po sopstvenom jeziku na taj način, bez ikakve potrebe.

kad srbi osvoje beograd neće nam nametati takva sranja

Ajde bre debilko teraj se u kurac vise

Sta si ti ovde, da nisi magacioner za koncentrat?

hvala gambi i ja tebi kažem

Majmune,ministarka je ministar u zenskom rodu,kakva zena od ministra LOL

Genije, idi pitaj Nušića, šta je ministarka!