Prijava

Mislite li da je moguca besmrtnost ili je smrt bioloski fakt koji nikakav napredak u nauci i tehnologiji ne moze da spreci? Ako nije moguce, na koliko godina je moguce potencijalno produziti zivot? Gej stop, mind uploading stop.

Definitivno je moguće i biće izvodljivo u nekoj dalekoj budućnosti ali ti i ja ćemo odavno da budemo crvlji izmet kada to bude bilo izvodljivo.

Eh, a nekada se smatralo da je 21. vek onaj kada će se do tog rešenja doći, ali mi veći problem danas imamo zbog nestašice smrti, mora se to još pospešiti da bi se razmišljalo u pravcu besmrtnosti.

Da ti ubrizgaju nešto i sad si kao besmrtan? Neizvodljivo. Da ti svako malo ubrizgavaju nešto kako bi se iusporilo starenje - da, zašto ne. Ali sem što bi vrv morao redovno da se podvrgavaš tom nekom sranju i što bi bilo skupo i, makar u prvih par decenija ogromna većina ne bi mogla to sebi da priušti, stvorilo bi nam još gomilu problema na ove postojeće.

Мислим да је могуће, али не кроз медицину и технологију, већ кроз неко просветљење, нови ниво свести и нови начин функционисања. Вероватно и да бисмо пре тога морали пронаћи смисао живота или бар нешто близу тога

Вероватно и да бисмо пре тога морали пронаћи смисао живота или бар нешто близу тога

https://vukajlija.com/forum/teme/75768-u-libar-tvoji-dugova?strana=2#post_4065168

A šta kada bih ti rekao da si već jebeno besmrtan samo nisi odradio šta treba da bi se toga setio?

Metafizika 101: Sve je sve(tlo)st

Kako to misliš već sam besmrtan? Jel smo to samo besmrtni mi ovde s vukajlije?
Jel besmrtna i moja pokojna baba Stojna što smo je zakopali 2014? Ako jeste, gde je, šta se desilo s njom?

jebeno skreneš do 50-te, koji kurac besmrtnost... za100 godina većina stanovnika bi bila psihički odlepljena, kome to treba...

Šmokljo identifikuješ se sa nečim što ultimativno nisi ti i to mogu da probam da ti dokažem na sledeći način: Jesi li ti tvoja ruka? Jesi li ti tvoj mozak? Jesi li ti bilo šta od tvog tela, ili si ti jedino ti kao celina? Ako ruku odsečeš, ostaješ i dalje ti samo bez ruke znači nisi ruka? Isto s mozgom (nemoj sad kao a pa ne može se živeti bez mozga, postoje primeri nekih ljudi koji su živeli duge i relativno zdrave živote bez leve ili desne hemisfere). Kad sve delove tela oljuštiš kao glavicu luka šta na kraju ostaje? Ti? Gde si ti? Nema te, a opet si tu. Ti si znači paradoks, iluzija, kontra, sama sebi nepojmljiva pojava kao oko koje ne može da vidi kako ono samo izgleda. Prava istina je da si ti sve i sve je ti, ja sam ti i ovaj forum i svi na njemu su ti i svi su ja i svi smo nažalost i Hotul you get the point, All is self. Znači ako tvoje telo sutra zanavijek sklopi oči, ja još uvek držim svoje otvorene i svestan sam, znači da sam stvarno besmrtan. U krajnjem slučaju kada i ako ovaj teatar ikada dođe do nekog scenarija gde će nas sve pobiti neki meteor opet neće uspeti da me skroz naskroz uništi jer ostaje moja besmrtna svest koja je sve to i zakuvala na prvom mestu vrv da bi voajerisala samu sebe, znaš i sam koliko smo uvrnuti lol. Kad joj dosadi da bleji u jedinstvu ponoviće proces podele i proizvesti novo seme života.
Sve je geometrijski kodirano, a kodovi su ištampani u prirodi i u nama samima, pitanje je samo kada ćeš konačno uspeti ponovo da ih vidiš od magle kojom ti tvoja tamna strana maže oči.

Daj dokaz za ovo sto si sad izasrao.

Besmrtnost je jedino moguća uz duboko spoznanje Božijih zakona i Hristove nauke i to kroz razumevanje vaskrsenja.

Ma ok sve to al ja lično neću da budem živ, zabole me kurac što će moja "svest" da nastavi da postoji (što je čista nedokazana baljezgarija btw) kad moje telo bude dotrajalo, ja nemam ništa od toga, ja ništa neću da osetim sve i da je to što ti tvrdiš istina, a nemaš dokaze za to. Kapiraš, neću imati oči da bilo šta od toga vidim, uši da čujem, mozak da procesuiram, neću postojati bukvalno, kakva kurac svest i ostala neopipljiva i nedokaziva sranja.

Ali ćeš imati postojanje u drugim dimenzijama koje ti je sada neshvatljivo jer ovaj svet posmatraš iz perspektive ljudskih čula.

Svest je primarna Šmokljo, plašim se da nemaš izlaza

nemoj sad kao a pa ne može se živeti bez mozga, postoje primeri nekih ljudi koji su živeli duge i relativno zdrave živote bez leve ili desne hemisfere). Kad sve delove tela oljuštiš kao glavicu luka šta na kraju ostaje

a jel ima primera ljudi koji su ziveli bez obe hemisfere mozga, pitam za druga