Prijava

Šta se to desilo? :D Puko kripto nešto?
Treba kupujem laptop ili komp nov, pa da pričekam onda ako će pada cena grafike, jer mi se smeši integrisana u slučaju da kupujem laptop...

u, jos ce to da pada.

Hahahahaha puno mi srce

NFT and cryptocurrency are a scam.

mora prvo da padne dosta, onda da prodje jedno 2-3 god, da ljudi zaborave i onda da tad nova grupa ljudi krene da ulaze da izgubi pare.

ja resio sacu zajebem sistem, prodao bio kad porasla cena, pa jos rasla, onda kupio opet kad pala malo, ona nastavila da pada, i na kraju nista nisam napravio u principu spekulacijom, sve sto imam u kriptu, a nije nesto sad posebno je sto sam kupovao etereum dok sam se zajebavao da programiram a eth kostao 100ak$. i manje bese.

tako da ako mislite da ce se obogatite nekom spekulacijom... lutrija je.

tako da ako mislite da ce se obogatite nekom spekulacijom... lutrija je.

O MAJ GAD xD

Znači džabe sam plaćao sve one tečajeve da me ljudi nauče kako uvek dobiti na kriptu? RADI PROVERENO!!!!!!!!

Kod mene slicno ko kod celta.

Usao u decembru 2020. kad je krenulo rasti, kupovo jos pomalo do marta.
Prodao sve u maju kad je krenulo padati, ali sam imao dobit 2X.

Onda kad je u oktobru 2021. krenulo opet rast, ja konto, evo drugi krug, da udjem jos jednom.

E tad sam puko ... tako da na kraju kad se sve sabere, otprilike sam na nuli... Imao u jednom trenutku dobit 2X, i uspio na vrijeme izaci, ali me jesen 2021. zajebala, jer je drugi krug bio navlakusa.

Na kraju sam sve prodo, nemam sad nista kripta.
Imao u jednom trentku i kardano i nano... Kardano mi je onako dosta simpatican projekat nevezano za cijenu.

Etereum svaka cast sto su presli na proof of stake. Tako da mi je i on sad dosta simpatican.
Bitkoin mi je najmanje interesantan, iz dva razloga>
a) zagadjuje
b) privlaci razne fanatike koji od njega prave neku ideologiju i mistifikaciju i seru mnogo po jutjubu

nano

Aha you was there, 3000 years ago :)

16,500 sunce ti kalajisano :)

Glavni bosoonski sajt za kriptovalute vise nije bitkoin.ba, vec bitkoin.baba

hahahahahahahahahha

ok, ok

Skauz ti si u tim vodama, jel znas sta znaci ovo “Bitcoin zagađuje okolinu” i što to samo on a ne npr i ovaj eterum i ostali ?

zar nisi ti neki programer plidu?

ako te stvarno zanima mogu da napisem kraci esej o tome :)

evo ja sam već sročio

transakcije se rade tako što se milioni kompjutera takmiče ko će prije provaliti neki heš (proof of work), i ko je najbrži dobija kao nagradu bitkoin, i njemu se povjeri da uradi verifikaciju tih transakcija

Tu ustvari stvarni posao obavi samo jedan komp, onaj koji pobjedi, a ovi svi ostali bukvalno uludo troše struju na međusobno takmičenje.

Tu se u svijetu potroši struje kao neka čitava država srednje veličine. Baška što se pravi hrpa elektronskog otpada, jer moraš uvijek koristiti najjači hardver da bi bio konkurentan u tom takmičenju, a taj hardver kad zastari, možeš ga baciti.

I etereum je radio po tom principu, al se onda prebacio na algoritam koji ne zagađuje, a to je proof of stake... tu se pravo na validaciju dodijeljuje na osnovu toga koliko neko ima uloga (stake), a ne na osnovu rješavanja tih hešova.

Nije naravno uvijek da validira onaj sa najvećim ulogom, jer to ne bi imalo smisla, već ima i neki element sreće, ali uglavnom što ti je veći ulog, veća je šansa da ćeš ti dobiti pravo da radiš validacije, i onda isto nešto profitiraš od toga.
Uglavnom za to se troši zanemarljiva količina struje.