Prijava

2046. Čang Li Džimi Ču, vlasnik Bora, staje pred podanike :

- Dečice, grad vam leži na bogatstvu, moramo da ga miniramo kako bismo izvukli resurse iz zemlje, ali bez brige, preselićemo vas u jedan od naših ghost cities kojih imamo u izobilju, banja ima da vam bude.

Plan je bio da Bor bude izgrađen na mestu današnjeg Selišta, sela na pola puta do Zaječara, i to bi bila idealna lokacija ali nisu hteli toliko daleko od rudnika da prave grad jer su retardi, a u današnje doba da u Srbiji izgradiš ceo grad slabije malo. Raštrkaćemo se kao bubašvabe i pronećemo vam kugu i tumore, što samo mi da se zlopatimo.

Jesi li razmišljao da odeš u neki veći bliži grad Šmo? Ono nekad kroz život npr dok si studirao po Nišu i to?

Nisam nijednom pliduuu, imam averziju prema velikim gradovima, odlaske u beograd pamtim samo po lošem, Niš sam tolerisao jer sam studirao tamo ali realno koj će mi toliki grad.

Pa dobro BG je bas metropola, mislio sam na Niš npr al razumijem te npr ja kad odem u neko manje mjesto da provedem neko vrijeme shvatim kako bi bilo dobro da sam odrastao tu ono svi se znaju, vjerovatno ni ja ne bih mjenjao sredinu tada

Mislim, Bor nije neko selo od 160 stanovnika ali opet manja sredina poznajes svaki dio grada ovako u Bgu mos ziviti da nikad ne odes iz jednog kraja u drugi

BG je bas metropola

Lolčina. BG bio metropola šezdesetih, sedamdesetih i osamdesetih, kada su u njemu živeli i stvarali Andrić, Selimović, Kiš (dok ga nisu oterali), glumci, bendovi, filozofi, novinari, kvalitetne bitange, Lubarda, Medijalci...Jednom rečju dok je krem društva zaista bio krem a kvalitet žitelja na daleko višem nivou, i dok su se u gradu dogadjale neke dosta dobre stvari, dolazili kojekakvi Džeknikolsoni, Alendeloni, Kopole...Današnji Beograd je ruglo, zastoj, prljavština, ljudi koji pre žive kao stoka u oboru nego civilizovana ljudska bića, i nešto malo avangardnog, urbanog stanovništva koje obitava po kojekakvim budžacima.

A jesu avangardni budzhaci brt hahah

Ma govorim po površini, broju stanovnika, urbanih naselja..

Kakav je sad mentalni sklop prosjecnog beograđanina i kakvi su socio-ekonomski problemi, to ne znam stvarno.

Jedino sto znam da imaju užasan gradski prevoz za grad koji je po broju stanovnika skoro kao Beč.

Izdajem avangardan budžak studentima politologije. Samo ozbiljne ponude.

Nije samo BG propao, prica se da po Vojvodini ima ljudi koji u 2023. ne znaju kako se pise rijec "valjda", Andric, Selimovic i Kis se vrv prevrcu u grobu

Bukv hrvati vise koriste valda u gornjim krajevima prema madjarskoj a obzirom da je Ivo strari hrvat nema problema

O selimu i kisu da ne govorimo

. Lolčina. BG bio metropola šezdesetih, sedamdesetih i osamdesetih, kada su u njemu živeli i stvarali Andrić, Selimović, Kiš (dok ga nisu oterali), glumci, bendovi, filozofi, novinari, kvalitetne bitange, Lubarda, Medijalci...Jednom rečju dok je krem društva zaista bio krem a kvalitet žitelja na daleko višem nivou, i dok su se u gradu dogadjale neke dosta dobre stvari, dolazili kojekakvi Džeknikolsoni, Alendeloni, Kopole...Današnji Beograd je ruglo, zastoj, prljavština, ljudi koji pre žive kao stoka u oboru nego civilizovana ljudska bića, i nešto malo avangardnog, urbanog stanovništva koje obitava po kojekakvim budžacima.

Kakva kvalitetna drugosrbijanstina u samo jednom postu

Mislio sam na ove neke stvari https://www.facebook.com/artspacekvaka22/

Знам једну глупачу која је у овој "установи" држала изложбу својих фејсбук статуса и то описала као авангарду, тако да зајебите ме са другосрбијанштином и осталим информеризмима БГ је курац и треба бежати из њега, буквално можеш јебено да осетиш како ти труне психа

Bor

Што се Бора тиче, увек се сетим искуства блиске смрти када сам тезгарио за продукцијску кућу која је у сарадњи са неким НВО фондашким говнима организовала Дане промоције науке, дакле ДАНЕ ЈЕБЕНЕ ПРОМОЦИЈЕ НАУКЕ у БОРУ, и тако морао да снимам и радим неке интервјуе око тога, причам са родитељима из Бора и постављам им питања типа "колико размишљате о науци и шта бисте урадили да ваше дете жели да постане научник", "да ли бринете о животној средини" итд.

Никад више нисам толико сјебане изразе лица видео, пола дана сам се извињавао свима да ме не би каменовали. А деца ко деца јебига радују се, хоће на Сајам науке у јебени БГ, па терају маторце да их доводе на ово. Плач мајке божије, добро нам нису поразбијали и камере и кола и све, са пуним правом

npr ja kad odem u neko manje mjesto da provedem neko vrijeme shvatim kako bi bilo dobro da sam odrastao tu ono svi se znaju, vjerovatno ni ja ne bih mjenjao sredinu tada

plidu brate ja sam iz manjeg mesta i budi zahvalan što ne poznaješ svakog komšiju, to je zlo najveće i seljana, nisam ni ja za grad ali postoji razlog zašto ljudi beže iz manjih mesta. još si ti musliman bio bi iz nekog Tutina i ne bi vidio pičke sem da je oženiš

kao uostalom i ja :'(