Prijava

Sve u svemu... mogu reći da ne podržavam LGBT pokret, jer se u mnogo toga ne slažem s njima, a ja nisam ni pozvan na bilo koji način da ih podržim... imaju dovoljno para i moći i bez moje podrške.

To što ih ne podržavam, isto tako ne znači da imam nešto protiv njih... jer nemam. Ne ugrožavaju oni mene, zašto bi ja njih? Ne vidim nikakvog razloga da se borim protiv njih, pogotovo ako uzmem u obzir istorijski kuda je to vodilo kad se određene grupe krenu označavati i izopštavati (First they came for... itd...). Tako na primjer, da sam poslodavac, nečija orijentacija ili aktivizam, meni ne bi uticala na izbor da li ću ga zaposliti, već isključivo znanje posla.

U našem narodu konkretno, mislim da je toliki otpor prema tome uslovljen ne samim LGBT pokretom, već činjenicom da je to nešto što dolazi sa Zapada, onog istog Zapada koji nas je bombardovao osiromašenim uranijumom, i što taj Zapad koristi taj pokret kao neku vrstu testa koliko je neko društvo spremno recimo za Evropsku uniju, itd... što ne odobravam, jer je kao prvo uslovljavanje, a kao drugo, neka vrsta kulturnog imperijalizma. Oni smatraju da je njihova kultura superiorna, pa je nameću i drugima.

Mislim da bi se mogao i kod nas izgraditi neki autentičan srpski oblik tolerancije prema ljudima koji su drugačiji, koji ne mora biti isti kao na Zapadu. Zato kažem, da manje tjeraju inat, da manje bodu oči, i da možda biraju neke povoljnije trenutke, a ne sad kad je cijeli svijet polarizovan zbog ovoga što se dešava u Ukrajini, možda bi sredina imala malo više sluha prema njima.

A da te pozovu da ih podrzis?

Nisam mislio u tom smislu, a i da me pozovu, iskulirao bi.

Ja maksimalno što bi mogao reći da imaju pravo na protest i oni, i ovaj drugi skup, ali da niko nema pravo na nasilje. Protiv sam zabrane okupljanja... toliko od mene.

LGBT pokret striktno, nezavisno od veće voke slike trenutno pati od one boljke od koje pate svi pokreti koji imaju profesionalne aktiviste ili revolucionare, a to je da nikada ne mogu da kažu toeto, pobedili smo, gasi mešalicu, motaj kablove idemo kući da se bavimo svojim životima. Aktivizam je njihov život, tako da će uvek da se traže novi neprijatelji i novi problemi protiv kojih se treba boriti. Ako priznaju da su pobedili izgubiće svoju jedinu životnu svrhu.
Realno gejevi su ako gledamo retoriku iz '90ih do sada postigli za šta su se borili bar u zapadnom svetu, prihvaćeni su u tim društvima.
Čak i ovde smo od lomljenja glava došli do mrmljuckanja sebi u bradu.
Onda se kaleme nova slova, izmišljaju mikroagresije itd. tako da je sada već farsa, osim ako ne idu u Saudisku Arabiju ili slične halakačke zemlje, da tamo propovedaju.

Što se woke kulta tiče (a to do sada već jeste kult) ima on nekih dodirnih tačaka sa fašizmom, ali i razlika.

Npr:

1) Da li je woke ideologija sveobuhvatna odnosno totalitarna? Ne u smislu da teži diktaturi kao uređenju nego da je to ideologija koja obuhvata i teži da uredi svaki aspekt društva i života pojedinca, i da je to za sledbenike način na koji posmatraju svet (kako Hića je voleo da kaže Weltanschauung)?
Apsolutno. Pogotovo sa onim intersectionaltiy sranjem, bukvalno svuda su isprepletane strukture moći, ugnjetavači i ugnjeteni itd. itd. Stalno mora da budeš svestan (woke) kako možda imaš neku privilegiju nad nekim, ili neko nad tobom.
Zamorno sranje...

2) da li ista grupa ljudi drži u svojim rukama političku moć i kontrolu nad sredstvima za proizvodnu (privredom, prosto rečeno)?
Da, ali zapravo ne? U Fašizmu i nacionalsocialzmu partija je držala političku vlast i imala kontrolu nad ekonomijom. Iiako su preduzeća bila u privatnom vlasništvu državna je diktirala sve, bukvalno od cena, nadnica, šta se proizvodi, koliko se proizvodi, kome ide koja sirovina itd.
U većini zapadnih društava jbg političari se liži sa bogatima i verovatno više vode interese o njima nego o elektoratu, a čak i ako bi prihvatili da su političeri samo marionete ultra bogatih, to bi pre bila oligarhija. Tako da mnjeh...

E sad da poentiram, što bi reko Anđus:
Mislim da su bogati i korporacije s vremenom prigrlili woke narativ kao zgodno sredstvo da se diskurs sa ekonomskih pitanja prebaci na kulturna.
Mnogo je lakše i nadasve JEFTINIJE da BMW ili ko god za prajd mesec promeni logo u duginu boju (na sajtovima za arapske zemlje naravno ne) da zaposli nekog pedera tu i tamo, da tvituje kako podržava ovo ili ono nego da ne preseli ili ne daj bože vrati fabriku nazad iz Kine ili gde god, da plaća domaćim radnicima višestruko veće dnevnice, daje beneficije, odmore itd, itd.

Tako da IMHO ovo danas je unholy alliance neoliberalnog kapitalizma i woke kulta nastalog iz piskaranja drugorazrednih društvenih teoretičara pod uticajem marksizma.
YOu cant make this shit up.

sir this is a vukajlija

TL;DR moj hot take je da se woke narativ gura kao odbrana od levog i desnog populizma.
I od Bernija Sandersa i od Donalda Trampa.

od ovakvih tema počnem se pitati da li ima negde neko ljudsko biće koje sve nove postove na forumu pročita od početka do kraja svaki dan.

Mislim da su bogati i korporacije s vremenom prigrlili woke narativ kao zgodno sredstvo da se diskurs sa ekonomskih pitanja prebaci na kulturna.
Mnogo je lakše i nadasve JEFTINIJE da BMW ili ko god za prajd mesec promeni logo u duginu boju (na sajtovima za arapske zemlje naravno ne) da zaposli nekog pedera tu i tamo, da tvituje kako podržava ovo ili ono nego da ne preseli ili ne daj bože vrati fabriku nazad iz Kine ili gde god, da plaća domaćim radnicima višestruko veće dnevnice, daje beneficije, odmore itd, itd.

Upravo to. Sad ne znam da li je to sve to namjerno i smišljeno, ali svakako da odgovora kapitalizmu da se ljudi bave bilo čim drugim, a ne pitanjima ekonomske nejednakosti.
Samo je čudno kako je ljevica, hej LJEVICA, koja bi trebala prije svega da se bavi radnicima i socijalom, to sve prihvatila.

Au evo ne znam gde ovo da stavim, ovde, u transfer blama ili u afzo, svuda može. Kako bedno jbt https://rs.n1info.com/vesti/natasa-bekvalac-i-sara-jo-zajedno-nage-podrska-lgbt-zajednici/

BACI SISU DA SE IGRAMO

Brate ali bukvalno bi više smisla imalo da smo se nas dvojica slikali goli, držeći jedan drugog za mačore.

Samo je čudno kako je ljevica, hej LJEVICA, koja bi trebala prije svega da se bavi radnicima i socijalom, to sve prihvatila.

Političari su govna i u najboljim okolnostima, a korumpirana govna u svim ostalim? :)

Al brate, svi dobijaju, ekonomski ostaje ista grupa ljudi na vrhu, pa čak i sve bogatija, a dobijaš privid da društvo ide negde napred, nešto se dešava neka promena. Levica se i dalje šatro bori za ugnjetene samo što to više nisu problemi koji dotiču 95% stanovništva, nego 5%, ali bože moj, bar će lakše da legnu donacije za kampanju.

Ne znam kako bi mogao da se izgura ovaj trend podrške, da se žene slikaju i kače, makar bile i voukerke neke anonimne. Treba Milici predložiti, da pokrene one njene sajtuše.

potencijal je mali, jer jednostavno velikom vecinom, oni koji ga podrzavaju nisu od vrste koja ce pravdu donositi silom, te to zadnje gde treba duzmes da ubijas i gines za ideale nece da se desi

Ne bih se baš složio celte. Pogledaj BLM i pogledaj šta Cionisti rade belom čoveku. Osilili su se do te mere da biju policiju i ljude koje one okarakterišu kao "bele suprematore".

Kad cujem beli covek povraca mi se, dal je realno da u evropi zive takve ideje jos uvijek