Prijava

Jos jednom - hvala.

Onda je Friend sinonim za prijatelj!?
Je*ena situacija druže...

Pa ne, to Džimi nije ni rekao. :)
"Friend" jeste strana reč, i ne može biti sinonim reči prijatelj, a isto tako ni drug, jer u suštini nemaju potpuno isto značenje, mada u nedostatku prave reči sa istim značenjem, može se i smatrati sinonimom. Ali "friend" nikako, jer je varvarizam.
'ladno se ponavljam, al' 'ajde...

Zašto!? Ako je on izvukao moju rečenicu iz konteksta, i ja sam se poveo njegovim primerom!
A što se debate tiče, napomenuću da veliki broj ljudi koristi taj varvarizam, umesto i druga i prijatelja... Svejedno je koja se reč od ove dve upotrebi da se okarakterišu ti ljudi... Ali friend nije dobra opcija!

Ah, stara i lepa srpska reč OPCIJA...

Evo baš sam malopre tumarao po sajtu i našao tri definicije "Isus Hrist". A i video sam da skoro svi u komentarima pišu "Hrist".

Pravilno je "Isus Hristos". Pri menjanju po padežima nastavak -os se gubi. Znači: Hristos, Hrista, Hristu, Hrista...

To je jedina reč u srpskom koja se tako menja po padežima.

A tako ćemo...
Ah staro i lepo srpsko ime ILOJ
Ah stara i lepa srpska doskočica LOL
...
Ali ja razumem zašto ljudi, kada nemaju šta pametno reći, pribegavaju takvom načinu konverzacije!
Elem, to za Hristosa, se možda može porediti sa sličnim fenomenom preimenovanja Vaskrsa u Uskrs!

Samo ne treba preterivati.
Iloj je "nick", a LOL skraćenica NA INTERNETU, što je dovoljno napomenuti, ne bi li njihova upotreba bila sasvim prihvatljiva.

Internet podržava sasvim novi rečnik i sleng.
I svi koriste taj rečnik, ali bi da menjaju tuđi, koji je, inače, pun varvarizama. Al' ok, sve je za ljude. Svratite malo ovde.

Pa ne preterujem ja!?
Ja samo vraćam istom merom... :)

Vidim, vidim. :)
Nema veze, bar smo oživeli malo ove teme. Bolje ovo nego neke gluposti...

A zasto ti mislis da uvek imas nesto pametno da kazes? I kako to da se ovde boris protiv tudjica u nasem jeziku i mrskih nam stranih uticaja a cim zelis ispasti pametan odjednom vodis debate umesto rasprava i konverzacije umesto razgovora?

Ma 'ajde molim te, nemam nameru da skrećem u te staze s' tobom!
Mani me se lepa Nasto...

Toliko o ljudima koji, kada nemaju šta pametno reći, pribegavaju takvom načinu konverzacije.

To što si napisao, više govori o tebi, nego li o meni! A to je i razlog zašto je 'konverzacija' sa tobom teško izvodljiva!
Ostalima koji čitaju, poručujem da sam (od kako sam došao na forum), vrlo rado prihvatio svaki pristojan vid komunikacije, i svaki izazov (što se u mojim ranijim postovima i vidi). Drugim rečima, da imam, itekako, šta da kažem! Ali, po nekad je pametnije prećutati, nego li ulaziti u bezrazložne i besciljne duge rasprave... Sve zavisi od sagovornika... Deda iz Crne Gore mi je uvek govorio „Bijež' od ludog, pametni te neće”! Nikad nije omanulo!

I, koliko daleko je deda pobegao od tebe?

Umro je Iloje... :\
Nego mani se ti mene, i piši nešto društveno-korisno! 'Ajd lepo begaj i Ti od mene, pa svi srećni em zadovoljni!

Dakle od sada se ignorisemo? Odlicno!