Бенд,или извођач због којих сте почели да слушате то што слушате

  1. Slušo rep u 6-om osnovne jer mi je to slušala sestra(Marčelo),onda ona počela slušati Gunse pa sam i ja,dok nisam u 9-om sreo lika koji je slušao punk i HC i kad mi je pustio
    neke pjesme The Exploited-a odma sam se navuko.Posle slušao rege, a kad sam prestao pušiti gudru postalo nezanimljivo.Posle slušao etno i irsku.Danas slušam sve.

  2. Мање, више као мали сам био официјелно рок, метал едукован од стране старије швеце, свидео ми се и тренс за време бомбардовања а онда негде крајем две'љадедруге дођох у посед "Diary of dreams"-a, албум "One of 18 angels", одох у војску, убише Ђинђића и навукох се на хероин :), :(. Добро, бар нисам постао готичар ал' сам три године "сијао" на "дарковима". И даље слушам ебм, дарквејв индастријал мада је мој утисак да све мање имају да кажу и покажу нове групе, нови албуми... Има зато гомила старог које могу увек изнова да преслушавам...

    Две песме због којих сам отиш'o у курац:

    http://www.youtube.com/watch?v=1G3BVhOutOc
    http://www.youtube.com/watch?v=9pieO8kdqro

  3. Kad si sreo lika koji je pustao pank?

    Van Vickomare jer ti sviras bas?

  4. Sa sigurnošću mogu reći da je to KoЯn.
    U to ne računam epic bendove poput metallice, gunsa, ac/dc-a... Korn je prvi bend koji sam počeo da detaljno preslušavam, analiziram, učim tekstove.
    Na njih me je navukao ortak koji je tvrdio da je to dobar hard kor... :) Doduše, tada zaista i nije moglo da se precizno definiše pravac u koji bi se Korn mogao sa sigurnošću svrstati, u pitanju je '96. godina, dve godine otkako su oformili bend. Svojim neobičnim muzičkim stilom i posebnim stajlingom pokrenuli su novi pravac u metalu poznat kao NU metal. Nažalost danas je malo pravih NU metal bendova, razni teenage bendovi su uvršteni u taj pravac i to je pokvarilo moju sliku o NU metalu. Stoga sam se preorjentisao na groove i progresive metal.
    Zašto KoЯn?
    Isprva nisam mogao da ih smislim... Neobični Džonatanov stil pevanja i iskazivanja emocija je bilo previše ekstremno za mene, novajliju... držao sam se Rejdža i H-blocksa kao pravih otkrovenja u to vreme. I Body Counta. Onda sam vremenom, počeo da gotivim jednu po jednu pesmu... Prva, i jedina koja mi se sviđala tada je bila "Ball Tongue", ni iz kog posebnog razloga nego zato što je brža od ostalih. Kasnije, kupujem kasetu na kojoj sam mogao da pročitam tekstove koji su mi mnogo pomogli da shvatim burne strasti vokala i krajnje neobične, "plačuće" Munky-eve rifove... Tada posebno mesto i dan danas zauzimaju pesme "Blind" i "Faget"... O čoveče, mogao sam dumrem na koncertu 2009. na "Blind"-u, jer "Faget" nisu svirali. Oduševljen sam koncertom, energijom koju su preneli u masu... Pošto sam tad bio prilično "olađen" od njih zbog svih kasnijih izdanja, live nastup mi je vratio veru u KoЯn.
    Drugi album "Life is peachy"- veoma uspešan eksperiment... Pravi KoЯn iza kojeg su nastale mešavine prvog i drugog albuma... Iz samog korena pesama kao što su Twist, Mr. Rogers, ADIDAS, Chi iznikli su prelepi pupoljci trećeg albuma... "Follow the leader". To je bilo to!!! Vrhunac zrelosti, eksplozija supernove... Najpopularnije a najbolje pesme poput Got the life, Freak on a leash, Children of the korn, It's on se nalaze na ovom mega izdanju. Svaka pesma je priča za sebe, jednostavno kao metalikin "black". Album koji ih je definitivno proslavio, doneo im je i titulu najboljeg metal albuma za 1998. godinu na Bilbordovoj top listi. Opravdano!!! Zatim sledi "Issues", manji pad u odnosu na treći album, ali podjednako dobar kao prvi, sa megahitom "fallin' away from me" i meni posebno dragim pesmama "somebody someone" i "make me bad"
    Od devet albuma ovo je poslednji dobar. Nakon "Issues"-a KoЯn postaje prilično mlaka voda. Retke su dobre stavri koje podsećaju na prva četiri albuma... možda eventualno here to stay i "Anđina" komercijala - "did my time". Sve je dosta malko i komercijalno poput "Evolution" ili "Right now" ili ziljave obrade "Word Up"... Al' stari hitovi ostaju, niko nikad neće moći na taj način da izbaci osećanja u masu. Zaista, kapa dole.
    Uglavnom, KoЯn je taj koji me je doveo tu gde sam što se tiče muzičkog opredeljenja. I hvala im na tome. Bend No.1!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=FSyvrR5LsOA

  5. e baš tu pesmu jedino gotivim od Korni grupe:)

  6. U 9-om osnovnjaka Rosoneri...

  7. http://www.youtube.com/watch?v=UGUJCeI5LG8 Definitivno kamen temeljac mog interesovanja za rock uopšte (iako je ovo više blues), negde u 8 osnovne. Takođe, glavni krivac zbog koga sam kupio gitaru :)

  8. Ne znam, ne sjećam se.

  9. Van Vickomare jer ti sviras bas?

    Ovo tek sada vidim. :) Ne, sviram gitaru. Što pitaš? :)

  10. Pre 6-7 dina sam čuo DMX-a i od tada samo rep. Domaći rep mi je ušao u srce na nastupu TLV-ja pre 4 godine.

  11. Bob marli kad sam imao 5 godina, svidelo mi se i tek sam počeo da slušam tu muziku na kraju 6. raz.

  12. Почо сам с Битлсима, Стонсима, Блек Сабатом и Мејденом. Мада сам више слушао домаће, јер је то ујак имао на плочама, типа Чорба, Азра, Корни Група, Поп Машина, слушао сам и панк, Атеист реп и ти фазони, Прљави Блажа и инспектори ал' и то сам прерастао са неких 12 година. Касније, пред крај основне сам почео мало озбиљније, Џими Хендрикс, стари блузери, Лед Цепелин, Рори Галагер и ту сам негде почео и да свирам енд рест из хистори.

  13. Sunshine, Čorba, Atomsko Sklonište, Osvajači, Gunsi, Scooter..Sve sam pokupio od rodjaka.. Posle mi je bitno bilo da što jače udara zika kad se popnem na ležaj, stavim wokmen i skačem ko nenormalan .. Kokain, kokaina kokaaaain....

  14. nosim utoku uprtu u djoku... :)

  15. Kratko repertiranje u minimalnom roku! :D Rep zbog Grua i Montenigersa,Prodigy bih izdvojio kao poseban pravac muzike jer niko nije kao oni.Rok,sta znam,volim ex-yu itd,ali Corba je zakon.House sam slusao dugo,ali se mnogo proseljacili,one sto sad slusam su old skul hausa.Reltivno od skora slusam Trens i za to je zasluzan niko dugi nego Armin Van Buuren,ali je takav vid muzike da ima mnooooogoooo dobrih dj-eva tako da ne bih nikog izdvajao.Sve u svemu,volim sve sto ima muzickog potencijala,a od raspolozenja zavisi sta kada slusam.

  16. Domaći rok sam ozbiljno zavoleo u 7 razredu Osnovne škole zbog Vatrenog poljupca (Milić Vukašinović), naravno tu su i Čorba, Partibrejkersi, Kraljevski apartman, 357, Kerber, Atlantida, Ju grupa tu i tamo, onda sam otkrio i Hladno pivo, fantastičan bend :) Strani rok me u principu nikad i nije privlačio izuzev ponekih pesama...

    Vatreni poljubac
    http://www.youtube.com/watch?v=xhtwWvZ6sq8

    Hladno pivo
    http://www.youtube.com/watch?v=OoWjzD1Z4qs

  17. Ovo me je uvelo u stranu muziku:
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=NeHCVf69POA

    I od tada, ne slušam ništa drugo :)

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.