Prijava

11000 конкретно, није тајна, обично су плате белих тичера 10-12к док црнци и украјинци пристају на мање и тако нама хомо сапиенсима обарају цену рада, у шангају је рецимо већа плата али шангај је далеко од било које границе, ја сам за сат и по у хонг конгу а живим у вукојебини, само пређем границу и вратим се јер србија је толико привилегована уз још десетак смрдљивих држава да можеш тек тако да проводиш време у кини, нама је ограничено на 30 дана, мислим да сан марино има најдуже дозвољен боравак од 90 дана... до кад ће овако моћи не знам, сигурно ће једног дана све да нас депортују, за сад им требамо

а ни 7000 плус смештај и оброк није лоше с обзиром да ако нађеш посао и мораш да плаћаш кирију и једеш у граду неће много више од 7000 да ти остане, опет су то две просечне плате кинеске

нигде већих пара за већи нерад и то је једино добро, осим тога ова земља нема ништа да понуди, пичке су срање, храна је срање, нема нигде доброг провода, једино ко се баш ложи на технологију за њега има свачега овде

додао бих да су кинези већи цигани од цигана

Па какву школу имаш брт, како си уопште дошао до тога да одеш у Кину?

не мораш да имаш школу јбт, треба да знаш добро енглески и да се правиш како волиш децу

аутор: данкан фергусон је дошао овде у августу, због њега сам и дошо јер је радио малтене исто са истим условима и био задовољан, иначе много срба има овде, можда и превише

Исти си хејтер остао, ти нагужвано јазавчево мудо Ђеахова, хехе
Па има шта да понуди, има природу и археолошке локације него тебе не интересује да мало истражиш кад си већ тамо

ма која курчева природа... све бетон са понеким паркићем, град са 20 милиона становника на мањој површини од београда

има у гванжуу неких зебанција типа сафари и то али нема се времена ни пара сада за те авантуре а да идем негде даље не пада ми на памет

мислим шенжен има толико и полако се све спаја са донгуаном и гванжуом, за десет година биће један мегалополис од шесет милиона људи плус хонг конг прекопута са 8 милиона тренутно

Ео ја сад мало изгугло. 11000 ти је скоро 1500 евра јбт. Можда се и ја одлучим на тако нешто, јер колико сам скапирао по неким форумима, посао је лађење јаја и објашњавање дебилима како се спелује. Само што ми је Кина некако предалеко гони је укурац.

А која је процедура са сечењем границе у ХК, само класична пасошка контрола и печат или дркају
Вероватно је најбоље ићи возом тамо амо

Па брате то је рај за прављење пара, где је маса ту је и кинта. Шесет милки кинеза на једном ћошку јеботе цела Француска

имаш два чекпоинта у шенжену, до једног дођеш бусем или таксијем, до другог иде метро па после можеш да наставиш возом до хонг конга, само дођеш и попуниш неки мали формулар са личним подацима и разлогом доласка (посета рецимо), лупе ти печат на изласку из кине, па на уласку у хонг конг, онда попушиш цигар пет десет минута на територији хонг конга и вратиш се, лупе ти печат за излазак из хк па уђеш у кину, ако је гужва не треба ти више од пола сата да завршиш све осим ако је овај на шалтеру дркош и прегледа ти све печате у пасошу, оће да те држе мало ако имаш печат из америке рецимо, док на том чекпоинту где је метро нема гужве и све се заврши много брже

није досад било случајева да су некоме одбили улазак у кину, неће онај на шалтеру да те врати ако не добију сви директиву одозго да се више људи са тим и тим пасошем не пуштају, мене је држао десетак минута кад сам први пут дошао јер сам имао само печат из сурчина у новом пасошу, већ други пут сам одмах прошао

мени су повећали обим посла ове недеље, сад оће да ја све организујем за те две групе деце са којима радим, ја им кажем људи не могу ја да организујем ако нико не разуме енглески а кинески не говорим и стално нешто мењају у распореду

не показујеш им како да спелују, учиш их неке речи са сликама и покушаваш да издржиш њихов безобразлук, ја јуче полупао неки пластични чекић и казнио их да не иду напоље и да морају да седе у тишини док не кажем доста, стварно су размажени и дивљи преко сваке мере

Барем што се бирократије тиче су уредни, изгледа
Хвала на корисним информацијама, ако нам се поклопе термини почастићу те паклом тих цигарета од 45 динара и два најјефтинија пива
Е да, пошто је пиће овако по локалима

И такси, сећам се да је Буш писао нешто типа да те возе рикшом 15 километра за шаку пиринча

Капирам да је баш лоше кад ти се попну мали кинези на курац, ал' опет боље и то, него да блејиш коткуће за џ. Него да те питам док си још ту. Шта мислиш о овом огласу, што се тиче услова које нуде? Мени ово дјелује до јаја, ал рекох опет да питам тебе пошто си ти већ у тим водама.
http://www.shenzhenparty.com/jobs/shenzhen/english-teacher-international-kindergarten-zhanjiang-guangdong-16
Је л' ово реално?

па по периферијама да, у граду је старт у таксију 10 јуана за прва два километра плус 2.8 јуана за сваки следећи км што није скупо ни за српску плату

иначе овде не постоје кафане, пије се испред продавнице или у западњачким баровима где их има, ако оћеш ко господин да попијеш бајђо (нешто између вињака и јегера само што убаце змију или корњачу ко ми дрвени крст у флашу и стварно није лоше) или неки други алкохол, седнеш у ресторан и мораш неку клопу прво да наручиш

пиво око десетак јуана по локалима шта знам, нема горчине али може да се пије, у продавници је 5 рецимо