Automobilizam

  1. nM

    Nemoj pogrešno da shvatiš, ali Njutn-metar se označava sa Nm. Ovo što si ti stavio je nano-Mol.

  2. Ma ne gasi se Alfa, nego ja tako protumačih naslov :(

    nano-Mol.

    Šta?

    Ovo što kaže torazulu. Taj motor troši k'o Raba, posebno ako se gazi, pa ga tuda na 1500 obrtaja vozi ako 'oćeš manju potrošnju.

    Jebi ga enemi ja gled'o Ferari. I sva govna iz turbo žvaka.

    ispod deset litara na otvorenom putu ne mogu spustit sanse nema. cak ni na autoputu, petom na vr gasa.

    E tačno tako ni ja Pasata, mada sam jedan dan 160 kroz Grahovo lagano.

  3. nM je za nemam medveeda
    malog medveeda

  4. nano-Mol.
    Šta?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Molar_concentration#Units

    Neki kurac za molarnu koncentraciju.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Newton_metre

    Njutn-metar je jedinica za obrtni moment.

  5. Nemoj pogrešno da shvatiš, ali Njutn-metar se označava sa Nm. Ovo što si ti stavio je nano-Mol.

    Sta da shvatim pogresno? Da sam zaboravio kako se pravilno pise skracenica njutnmetar posle dvadeset godina mature? Sacam se i Mol- to je jedno obicno smezurano kengurovo mudo iz hemije i uvek mi je isao na kurac. A i odlican dokaz da je na radim copy-paste, nego pisem iz GL0000VE.

  6. Jebi ga enemi ja gled'o Ferari. I sva govna iz turbo žvaka.

    Тууурбооо жваааке, јбт... :Д

  7. U jes, mole sam i ja učio. Podijeliš i pomnožiš dva broja i dobiješ jaku dvojku. Najbezvezniji podaci poslije onih koliko Brazil godišnje proizvede kafe.

    http://www.vrelegume.rs/vesti/sijajuci-putevi-na-cekanju-tehnologija/
    Evo ovo odloženo. Kad ubudže nek Miki ako bude tamo testira i javi utiske. Mislim da je to glupost, ali me baš zanima kako bi izgledalo kad padaju snijeg i govna.

  8. Ono ti je u Holandiji, a u Švedskoj teško da će to da uvedu. Bacaju so po putu i ustvari su relativno loši putevi (u odnosu na nemačke ili austrijske).

    Što me zajebaše lepo danas u firmi. Dolazio direktor cele naše firme čije je sedište u Kopenhagenu i tamo je veliki servis sa prodavnicom, ovde u Halmštadu je samo manji servis. Kaže lik, vi imate smanjenje prometa, a mi beležimo rastm, moraćete da pošaljete jednog radnika u Kopenhagen. E, sad, pošto su svi u servisu ovde stariji od 35 godina i imaju porodicu, niko neće da ide. Sad mene smara. Kaže kao srediće mi oni papire bez problema, kao važe i u Danskoj zato što me je danska firma koja posluje i u Švedskoj zaposlila. Cirkus mi napravili, mada kažu da je veća plata tamo. Ne znam šta da radim.

  9. A jebi ga. Ono losovi kad se soli put znaju da izlete i ližu.
    Za Kopenhagena ti je bolje čamac da kupiš nego auto x)

  10. Šta ja znam i nije toliko, prošao sam kroz Kopenhagen kad sam dolazio i nije toliko. Stokholm je zajebaniji. Meni je najveći problem što ovde ima ex-yu ljudi pa imam s kim da se družim, a u Kopenhagenu ne znam baš. Još mi kaže imaš 2 dana da pređeš.

  11. Novi modeli Twinga i Smarta donose uzlet Revozu
    Danas je u Revozu i zvanično krenula proizvodnja novog Twinga.
    Ako kupci dobro prihvate nove modele Twinga i Smarta, Revoz bi smogao da se vrati na vrh liste slovenačkih izvoznika.
    Novi Twingo cilja na evropsko tržište, dok će se Smart prodavati i u Americi te ostalim vanevropskim tržištima. U Revozu planiraju godišnje proizvoditi oko 120.000 Twinga i 80.000 Smarta. Proizvodnja oba modela trajala bi sedam godina.
    U Revozu zbog novih modela ove godine planiraju rast i ukupni prihod od 780 miliona evra. Od kraja februara su zaposlili 270 radnika, od toga 70 u Revozu a ostale preko agencija. Očekuju da će ove godine biti dodatnih zapošljavanja.
    Investicije u dva nova modela u Revozu procijenjuju na 450 miliona evra. Kao i u slučaju prethodnog Twinga, 30 posto delova automobila biće izrađeno u Sloveniji.

    Izvor: AutoBlog.rs

    U Ljubljani i Zagrebu vole Renoa i Cimos.

  12. Има ли још нешто осим размака рупа што треба да проверим да знам да ли ми паше фелна?

  13. Veličina centralne rupe tj. ako je manja od glavčine stružeš felnu ako ima "mesa", a ako je veća praviš prstenove. Imaš i ET (može da kači djelove trapa ili rub).

    Zbilja svuđe đe su se god proizvodila kola u glavnim gradovima neke zemlje ljudi ih kupuju.
    Npr. u Ljubljani i Zagrebu vole Reno i Citroen dok u drugim slovenačkim gradovima nije baš tolika zastupljenost. Isto ka' što Makaronac živi neđe u Nevesinju i vozi Megan, a da živi u Sarajevu ne bi se smio pomolit' da ne vozi VW ili Mečku. I kod nas u Nikšić sve dvojka do dvojke, a u Podgoricu gotovo da nema kola iz prošlog milenijuma (u centru).
    A bilo je najjače kad su ljudi kupovali Floridu, a nijesu šćeli Samaru, jer nije bila "naša".

  14. Контам да је то на свим бемвеовима исто?
    Неке фелне с неке петице гледам, а лик ништа није навео од података.

  15. Vjerovatno centralna rupa, ne znam za ET, mada se i to rješava distancerima i kurcima.

  16. A najveća potrošnja mi je bila Lančija Kapom, 2.0 20v, kad sam išao u Beč, išao sam 150-160, trošila je 11-12l.

    Ja 12 litara potrošim kad oću, i to normalnom vožnjom, 50 po gradu :P

    ML puno troši, jebo mater, ali je i udoban, pa mi nije žao ni sipati. Ai kurčenje je, pičke misle da košta 30000 maraka....

  17. Meni Mečka trošila najmanje 7 (na otvorenom) do 25 litara benzina u gradu.

    Jesi se naviko na automatik?

  18. Jesam, skontao sam mu mapu, sad ga mogu kontrolisati gasom kad mi treba viša, bio je problem prvih 1000 km, držao sam ga vazda na 2500 obrtaja, pojeo mi je tonu goriva :D

  19. Ja 12 litara potrošim kad oću, i to normalnom vožnjom, 50 po gradu :P

    To ML 270 CDI? Mnogo bre... Honda CRV 2.2 dizel trosi prosek 9 ja sam mislio to tu negde...

  20. Gdje mnogo, to je normalno. Mnogo je 15 i 17, mada hoće i to ako voziš bezo u grad.

    Na otvoreno ide 7-8.

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.