Prijava

looool

ZAGREB - Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je danas da je Hrvatska na protivustavan način bila kosponzor rezolucije o Srebrenici, jer je proces odrađen njemu iza leđa.

"To su odluke koje se ne smeju po Ustavu donositi bez predsednika Hrvatske. To je protivustavno ponašanje, a premijer Plenković to radi jer za njega još nema posledica", rekao je Milanović novinarima.

On je naveo da hrvatska diplomatija mogla tako da učestvuje u promociji kao izvorni autor inicijative o tome da se ne prizna Holokaust.

i ovde je ispao dingospow (non klasicni zapadni supak meraklija)

https://www.youtube.com/watch?v=nxGsE8qkWf0&ab_channel=PIXSELL

cara odusevljen milanovicem, istim onim koji slavi oluju ko rođendan lol

jeste pliduu volim ga ko orbana

milanovic koliko toliko pametan lik ko i brat orb, zna sta modz da se desi nece ulece ko mejmun

mada real zoka je nas (izvorno) nema tu puno sta da se pametuje

On tebe ne voli ne brini, samo malo kontrira dingospowu plenkovicu

stvarno pliduu, nisam znao. ja mislio on neki ustasa

real i sa dodeom ima dobre odnose i obj je glas razuma tamo sto jes jes

eee moj pliduu, da su u rvackama sve milanovici lako bi se mi dogovorili

vid ovo vucela za srebrenicu 2015 dao 5milki jura

https://rtv.rs/rsn/ekonomija/aktuelno/srbija-daje-pet-miliona-evra-srebrenici_657815.html

sram ih bilo uzeli su krvave ćetnićke novce

Vučić se tom prilikom poklonio žrtvama. Vučića su u Memorijalnom centru dočekale predstavnice Udruženja "Majke Srebrenice".

otprl u ova poslednja dva-tri dana regional konverzacija be like:

-e cao ja samo da pitam gde se nal..?
-cek cek esi prizno genocid, ajde prvo to pa cu ti kazem!

Evo Plidu, kako ovo objašnjavaš?

Strah za evropski put Crne Gore nakon prijedloga Rezolucije o genocidu u Jasenovcu
https://www.youtube.com/watch?v=XLX307I_30w

Znači ako se pravi rezolucija o genocidu nad Srbima to nije dobro, i to je relativizacija, i time se narušavaju dobrosusjedski odnosi i evropski put, itd...

Pa zar nije onda i rezolucija o Srebrenici, jedna velika relativizacija i Holokausta, i Jasenovca, i raznih mnogo gorih nepočinstava? Zar i to ne doprinosi podjelama i ne kvari dobrosusjedske odnose? Zašto je to OK za Zapad, a ovo nije?

BTW, 100.000 (konzervativna procjena Jasenovačkih žrtava) > 8372
(iako je grozno to tako upoređivati, ali eto...)

Ako bi se uključile sve civilne srpske žrtve NDH, ne samo Jasenovac, taj broj bi bio:

Deaths Several estimates:

217,000
300,000–350,000
200,000–500,000

I to kaže anglosaksonska Vikipedija... (izvor: https://en.wikipedia.org/wiki/Genocide_of_Serbs_in_the_Independent_State_of_Croatia)

Ali to iz nekog razloga nije poželjna tema.

Ti to meni govoris isto kao da ja negiram genocid nad vama a ne obrnuto. Uradite sve što možete da izganjate rezoluciju za svoje žrtve ali zašto na tom putu želiš da umanjiš značaj naših, to je pitanje za tebe a ne mene. Brojke su nebitne, opet kažem cilj namjera motivi su bili genocidni i u tom slucaju i u ovom, uradi sve sto mozes da to dokažeš i prikažeš svijetu. Na kraju krajeva, srpska diplomatija je najjača na Balkanu, ima uticaja i na istoku i na zapadu, ne vidim ko bi i zasto to trebao da ospori.

Ne negirate vi ništa, ali samo ste gurali ove rezolucije, a kad Srbi isto rade ne gleda se pozitivno na to.

Srbi imaju motiv da negiraju, jer se plaše da se ta rezolucija ne iskoristi u političke svrhe. (tipa ukidanje RS-a)

Hrvatska, s druge strane, nema čega da se plaši. Nezavisna je, u EU, u NATO-u, Srbi su u njoj svedeni na statističku grešku, nema ni teoretske šanse da je neko pokuša ukinuti, pa opet im smeta rezolucija. I to im smeta rezolucija u crnogorskom parlamentu.

Zamisli koliko bi im smetala rezolucija u UN-u?

Da su ovi naši pametni, pogurali bi da se to izglasa u po Njujorka.

pliduu priznaje genocid u jasenovca kakva velikodusna gesta

Moramo nekog kosponzora jovo da nadjemo, vrv bi svabe pokrenule tu pricu oko jasenovca rado (strucljaci za genocide)

Ne znam el pliduu priznao genocid u gazi (pogresi administracija)

Evo ovi dana se vrte vesti kako su pripretili hagu da im ne pada napamet da pipnu netanjahua da ce dobiti po njonji pokrenu li bilo sta

Što je čovjek, a more bit čovjek?

Džabe cela polemika
Džabe fakti i logika
Drvena je lovorika
Kom se kiti jovorika

Na kraju krajeva, srpska diplomatija je najjača na Balkanu

Dobro jebiga Plidu jeste da smo ti Skauz i ja temeljni članovi istog udruženog zločinačkog poduhvata, i meðusobno se pomažemo, al ovo si baš lupio hahahah