Moram nekome da se pohvalim

  1. Sve se slažem šmokljo, meni je jedino krešo gotivan sada jer često pojasni odgovor pa saznaš neki fun fact. Kotiga to vrijeme iskoristi da baci neku foricu dosadnu. Mladen nekako napet i hladan, kao da mu je neugodno sto je tu. Morana ima neku bespotrebnu interakciju s takmicarima, neka im pitanja postavlja vazda

    Tarik je sad na milijunašu četvrkom, joško vodi i superpotjeru nedjeljom

  2. Čestitke Kirilovu, Totalni obrt bi mogao da bude sjajan kviz, ima sjajnu voditeljku, samo da malo promene pravila i unaprede kvalitet pitanja.

    Ne znam zašto se ljudi lože na Poteru kad je to najnepošteniji kviz koji postoji. Ili stvarno misle da produkcija ne određuje težinu pitanja i ne priprema tragače? Naivno ako je tako. Slično je i s Milionerom.

    Jedini pravi i pošteni kvizovi su oni gde se takmičari takmiče međusobno i gde jedan od njih sigurno pobeđuje. Nekadašnja Kviskoteka, Slagalica, Totalni obrt pa i Najslabija karika.
    Zato Slagalica i traje toliko dugo iako je kvalitet pitanja opao poslednjih godina.

  3. E jebiga sad ovo je već teorija zavere, pa ako ih pripremaju onda niko nikad ne bi uzo pare. Jedino što definitivno produkcija određuje kod pitanja, i to znam jer sam bio tu kad kolega jedan imao telefonski razgovor nakon prijave za kviz, je što te pitaju kao koja ti je jača strana ili specijalnost, i ti mož navedeš neku oblast koju kao kidaš, i definitivno možeš da očekuješ par pitanja iz te oblasti u onom prvom krugu. Jebem li ga zašto to rade, možda kao da se ne obrukaš i imaš 0 tačnih odgovora, ne znam.
    U svakom slučaju nije idealan kviz ali je trenutno najbolji što se tiče dijapazona pitanja.
    Već sam pričao ali GOAT kviz koji je ovde ikad emitovan je bio sam protiv svih, najjače koncepiran kviz ikada.

  4. @šmoklja
    Nije teorija zavere uopšte, a ti možeš ali ne moraš da mi veruješ. Ako voliš taj kviz, onda bolje da mi ne veruješ.
    A da produkcija dozira količinu novca koju će da da u određenom periodu, to je valjda očigledno.

  5. Sam protiv svih nisam pratio. Ako se takmičari takmiče međusobno i neko od njih uzme novac, onda je ok.

  6. Ma ok je to kapiram ali fokusirate se previše na taj novčani aspekt i to kolko će neko para da uzme a meni je to sekundarno kod tih emisija, više me interesuju pitanja, zabole me tačno kurac sa koliko para će Dobrivoje iz Dobanovaca da se vrati kući.

  7. Ok je onda ako te zanima samo kvalitet pitanja da bi mogao da testiraš sebe. Ja to uvek navijački gledam i opredelim se za nekog takmičara.
    A što se tiče para, nagrade su u većini naših kvizova smešne u poređenju sa sličnim kvizovima u drugim zemljama. Na primer u Hrvatskoj.

  8. zar nije poenta u sistemu takmicenja, odnosu velicine nagrade i tezine pitanja kako bi sve to doprinelo kvalitetu neke tv emisije odnosno kviza

    bukv sve je bitno, pitanja, fond para, dekolte voditeljke i sl. Cuj neko gleda samo pitanja, usracu se

  9. A što se tiče para, nagrade su u većini naših kvizova smešne u poređenju sa sličnim kvizovima u drugim zemljama. Na primer u Hrvatskoj.

    ovo pogotovo hahahh, kod njih za jedan tačan odgovor 500 evrića, kod nas nešto preko 100

    standard jbg

  10. Ne znam zašto se ljudi lože na Poteru kad je to najnepošteniji kviz koji postoji. Ili stvarno misle da produkcija ne određuje težinu pitanja i ne priprema tragače?

    gledo poteru pre mozda mesec dana i zapalo mi za oko tada pitanje ko je dao odlucujuci gol iz penala za deportivo 1994. i sijalicin tacan odg. ja se secam da on od sporta pratio samo neki skvos whatsoever i ovde se bunio sto na sportskom kvizu postavljamo pitanja o fudbalu i kosarci jer on to ne prati i onda izgugla odgovor, napise tacan pa nam zabiberi neko pitanje iz tog skvosa. mislim naravno da je moguce, ali kod mene to pojacava sumnje koje sam oduvek imao kad sam gledo i kad tragaci znaju nemoguce stvari

  11. Jedini pravi i pošteni kvizovi su oni gde se takmičari takmiče međusobno

    zato gotivim onaj kviz stigni me ako znas, em ne igras protiv kuce em zanimljivo kako se vijaju. postenije je kad igraju jedni protiv drugih nego kad igraju protiv kuce, bar ja kao strastveni pokeras imam takav stav, poredim to sa dve verzije teksas holdema gde u jednoj igras protiv ostalih igraca gde su svi ravnopravni i drugoj nepostenoj gde igras protiv kazino dilera jedan na jedan ko blek dzek

  12. Već sam pričao ali GOAT kviz koji je ovde ikad emitovan je bio sam protiv svih, najjače koncepiran kviz ikada.

    ej to je dobar kviz bio. ne secam se vise svih pravila, secam se da su pitanja slali gledaoci i ako promasi pitanje ide neko licitiranje sto se zvalo tender i tu takmicar pokusava da odbrani deo sume koju je osvojio pre nego sto je pao na tom pitanju, a ovaj sto je poslao pitanje dobija valjda novac koji bi dobio takmicar da je pogodio pitanje. bili su i dzokeri u vidu zamene pitanja, neka 3-4 komada gde bi onda kao zamenu za regularno pitanje dobio neko pitanje iz svoje specijalne oblasti koju je pre kviza takmicar prijavio. zaboravio sam sad mnogo, ipak kviz isao pre skoro 20 godina i nije dugo trajao (il je promenio televiziju pa sam ga ja izgubio iz vida), vodio ga ivan bauer

  13. metju peri umro a ja nisam
    jel mogu u kucu slavnih sada, ili ogromnu infuziju kesha ili nesto

  14. Ma ok je to kapiram ali fokusirate se previše na taj novčani aspekt i to kolko će neko para da uzme a meni je to sekundarno kod tih emisija, više me interesuju pitanja, zabole me tačno kurac sa koliko para će Dobrivoje iz Dobanovaca da se vrati kući.

    ovo +1, novac je manje bitan od koncepta kviza. kapiram da je i samim takmicarima vise do celokupnog dozivljaja, do iskustva da budu na televiziji i malo se zabave na toj sceni. naravno i da izdominiraju i steknu neku slavu kao pedja markovic, sijalica, sinisa vulic itd. ako kapne koja hiljada evra jos bolje, a nama kao gledaocima logicno bitnije kako je kviz koncipiran nego novcani aspekt

  15. metju peri umro a ja nisam
    jel mogu u kucu slavnih sada, ili ogromnu infuziju kesha ili nesto

    Hej, i ja nisam drogoš raspali. Može statua neka, ulica, intervju kod Marića?

  16. Moze Tomo kada budes imala nesto vredno pomena iza sebe, bez problema

  17. ne razumem sto se ti prozivas sa mnom kao nesto

"Vukajlija je domaći sajt, koji na izuzetno zabavan način aludira na čuvenu Vujakliju. Žargonskim jezikom objašnjen je velik broj pojmova našeg jezika, a kao korisnik i vi možete učestvovati u kreiranju sadržaja."

UrbanBug | 05. Februar 2008.