Prijava

posto se u evoluciju ne razumem bas najbolje,tako da ne znam da li je ovo moguce...ljudska istorija kao civilizacija datira pre otprilike 10 000 godina...iz tog vremena imamo prve zapise o drzavama...e sad da li je moguce da su pre 50 hiljada ili 100 ili 200 hiljada godina postojale drzave koje su bile tehnoloski i kulturno razvijene ko danasnje ili cak razvijenije...sa sve kulturom,tradicijama,muzikom i ostalim stvarima...u razmisljanju bi i otisao malo dalje...da li je moguce da su u 2,3 milijarde godina koliko postoji zivot na planeti ikada mogla postojati takva bica koja su bila poput ili tehnoloski i kulturno naprednija od ljudi...

Зависи каква су твоја очекивања од аргументација које ће уследити у постовима. Они које ће рећи да не би могло бити, образложиће ти зашто, али не верујем да ће те то задовољити. Са друге стране, они које сматрају да би бити могло, рећи ће ”могло би бити” са аргументима генерисаним на равни на којој они немају нити шансу да сретну себи контра.

Jebo mater, Vehbija je sve rek'o! Mogli bi da zakljucamo ovu temu sad. I sve ostale kad smo vec kod toga!
Ozbiljan sam :D

Они који ће рећи "могло би бити", рећиће са поприлично тупавим аргументима.
Бринг ит он.

Отаку, ти си беше студент филозофије? Читам Куно Лоренца цео дан, па сам у фазону оно :)

isto kao sto je u svemiru skoro nemoguce da smo jedina civilizacija,tako mislim i za vremeplov zemlje...jer koliko smo mali u svemiru,nista veci nismo u vremeplovu...uporedite 10 000 godina koliko civilizacije ljudske postoje sa 4 000 000 godina koliko ljudi postoje i sa 3 000 000 000 godina koliko ziva bica postoje...zasto bi mi bili jedini

Da vidimo... da bi stvorio naprednu kulturu kao našu potrebna ti je stabilna klima i bogatstvo prirodnih resursa koja će je održavati. Osim toga neke stvari koje nama liče lake pre 10 000 su bile nemoguće - trebalo je vremena napraviti gvozden plug da bi se dobio obilje hrane npr.

neam pojma, teoretski je moguće, ali valjda bismo imali neke dokaze, zapise ili u krajnjoj liniji neke fosile, bem li ga... e sad šbb kbb to može šta oćeš da pretpostavimo...

Tako lep post napisem i vukajlija me bojkotuje i prestane sa radom na par minuta, e sad ti lepo i zvanicno jebem mater i tebi i tvom jebenom forumu koji se otvara duze nego youtube na dial upu.

Pa kad pogledaš da su supraprimati bivstvovali prije nekih 100000000 a da im je bilo potrebno oko 2000000000 godina da se razviju iz eukariota uzevši u obzir da je Zemlja stara oko 4.5 milijardi godina - NE.

E sad, kad uzmeš da nauka ima neke dokaze da su ljudi koristili primitivno oruđe prije otpilike 350000 godina - negdje bi bilo dokaza da je bilo i tehnološki naprednijih civilizacija osim ako nisu bili pod morem.

Pošto će ljudska civilizacija ili da se proširi negde u svemir ili da crkne uništivši ceo život na planeti, to što mi sedimo ovde, živi, govori da pre nas na planeti nije bilo tehnološki naprednih ljudi. Osim toga, mislim da bi nešto toliko moćno da bi moglo kompletno da uništi dokaze o postojanju takve civilizacije uništilo i ceo život. Još i to nelogično zvuči: nalaziš skelete nekakvih pacova od pre milion godina, a civilizacije nema - pojela maca... I još bi sateliti te civilizacije kružili oko Zemlje, jer se oni valjda stavljaju u stabilne orbite.

tek sad vidim koliko mi je ideja glupa :)

Sateliti popadali u more, a civilizacija se pre 65miliona godina preselila na Mars i tamo nekako izumrla, po meni bicemo sigurno da nicega nije bilo tek kada izvrsimo arheoloska istrazivanja na Marsu. Pogledaj i ovo http://www.svevesti.com/a186112-najmisterioznija-arheolo%C5%A1ka-otkrica pogotovo aluminijumski predmet i mapu Pirsa Rejsa.

Sateliti popadali u more, a civilizacija se pre 65miliona godina preselila na Mars i tamo nekako izumrla, po meni bicemo sigurno da nicega nije bilo tek kada izvrsimo arheoloska istrazivanja na Marsu.

Sateliti bi teoretski trebali da opstaju na orbiti neograničeno vreme. Zašto Mesec nije pao u more? A što se tiče preseljenja na Mars... Uvek treba uzimati ono rešenje što daje odgovor koji pojednostavljuje stvari, a ne komplikuje ih. Moš misliti... Možda su se pretvorili u ribe i pobegli na dno mora. A za ta čuda sveta... Do sad je dokazano da je većina prevara ili zabluda, mada sad ima možda nešto u tim mapama.

A neka jaca solarna oluja?

Ја сам у часопису Треће око видео слику шрафа који је нађен негде на дубини од 1000 метара или тако нешто, за који се верује да је остатак некадашњих напредних цивилизација. :)) Тако да знате. :)=

То је лаж Џими, шрафови су измишљени тек 2007.

Šta su šrafovi? To još nije izmišljeno kod nas u Bosni, mi smo još paleolit, još nismo otkrili da žene po zemlji treba vući za kosu jer, navodno, kad je vučeš za noge pička se napuni zemljom. UGA-UGA-UGA!

Ето! Видите колико су те цивилизације биле напредне!

šta bre nije moguće..Atlantida bre...oni su toliko bili napredni da su sejali te šrafove i posle im niknu drugi šrafovi....taj nije nikao zato što je bio duboko posejan...