Prijava

Ma većina ljudi ne zna koji mejl su koristili kada su se ovde registrovali. Pošto aktivni autori toliko kritikuju "nove" mlađe autore koji dolaze ovde samo da prave i ocenjuju postere, a modovi nas ubeđuju kako se posteri ne smeju ukinuti jer Kaizen dobija više love od reklama kad sajt ima više posetilaca dolazimo do problema, tj. ti Kaizene. Sada će poseta sajtu da se smanji jer 80 % autora nema pojma koji im je mejl i moraće da otvaraju nov nalog (ako ih ne mrzi) ili će jednostavno otići na drugi sajt koji im pruža jednostavnije prijavljivanje a gde takođe mogu praviti postere. Ili će ti stizati milion mejlova sa pitanjim: "Ej ja sam taj i taj na Vuki, jel možeš da mi kažeš koji mi je mejl?" A inače taj uopšte ne mora biti "taj" jer ti piše sa drugog mejla. I tako kažeš pogrešnom čoveku informaciju.
Stvarno je ovo loše što si uradio i ne znam uopšte čemu to. Nikada nisam čuo da se neko ulogovao na tuđi profil, da je provalio nečiju šifru. Otkud ovo odjednom? JTU i Stefan Kostić nisu provalili šifru već su im sami moderatori dali.
I da, manje ljudi na sajtu, znači slabije čitanje i ocenjivanje definicija i postera a ionako kukamo kako se slabo čita, a šta će tek sad biti kad ljudi uopšte ne mogu da se uloguju... Mnogo je pametnije da vratiš kako je bilo.

Naravno, ulazim sad na vuku i tri puta kucam nadimak, ni ne gledam sta pise, i mislim se: "Vidi djubrad me banovala ili je nesto zabagovalo."

Pošto sam naravno pijan došao na posao, kucam jedno 15 puta i skontam da su mi đubrad promenila šifru. Ni na kraj pameti mi nije palo da čitam šta piše ispod, nego menjam šifru preko maila (iz drugog pokušaja), i tek onda skontam šta piše.
Hvala Kajzi na ovih pola sata bespotrebno utrošenih. Mada, ko zna zašto je to dobro. Sad mi je jača šifra, ako ništa.

Uf, jedva' se ulogovah... nisam provalio da piše mail, dok nisam ušo u forum da pogledam o čemu se radi.

Kaizene, umesto obaveštenja "ne postoji nalog sa tim korisničkim imenom i lozinkom" stavi u caps locku MAIL KONJU!!!

Al i ja sam se jedva setio koj mail sam koristio tada, i da je ironija veća taj mail sam deaktivirao odavno.

Kaizene, ja sam imao svoj način zaštite naloga čak i da mi provale šifru.

А шта ће бити са налозима који немају унет мејл?
Гомила старих налога из 2007. има ''ххх'' у пољу у ком би требало да пише мејл, колико сам приметио.

Evo vratio. Očigledno sam živeo u iluziji da ljudi koriste jedan, dva mejla i da ne unose lažne kada se registruju na sajt.

Можда би најбоље решење било да ставиш један банер на врх сајта типа ''Имате још толико и толико дана да регулишете питање својих мејлова, јер ћете ускоро моћи да се улогујете само уз помоћ њих''.
Или да искаче порука кад се улогујеш, какогод.

А да почетни период буде рецимо месец дана.

naravno da za registracije ne koristimo prave mejlove, iz bezbedonosnih razloga.
srećom koristim jedan te isti pa nije bilo problema.

Да ли је могуће да направим мејл посебно за Букснетину и да некако пребациш мој профил на њега?

Očigledno sam živeo u iluziji da ljudi koriste jedan, dva mejla i da ne unose lažne kada se registruju na sajt.

А ово, јбг, имам један на коме имам око 60 000 порука, и још један око 12000. Стиже сваки дан превише. Морам да правим нове, кад идем на нове сајтове, иначе нећу видети ништа.

Grdno sam se namučila i nervirala, jer sam koristila mejl samo tada kad sam
se ovde registrovala, i, normalno, zaboravila ga. I šifru.
Kakvo olakšanje, kada sam videla da ste vratili na staro! :)

Да ли је могуће да направим мејл посебно за Букснетину и да некако пребациш мој профил на њега?

To možeš i sam, odeš u profil i promeniš imejl adresu. Samo neće moći ako imaš nalog na toj adresi.

Можда би најбоље решење било да ставиш један банер на врх сајта типа ''Имате још толико и толико дана да регулишете питање својих мејлова, јер ћете ускоро моћи да се улогујете само уз помоћ њих''.
Или да искаче порука кад се улогујеш, какогод.

А да почетни период буде рецимо месец дана.

Ovo bi moglo da bude dobro, jedino bi mogao da bude problem ako neko od tih ljudi koji su pozaboravljali mejlove ne dođe u tih mesec dana.

Možda da se nakon toga, prilikom prvog logovanja, korisnik preusmerava na stranicu na kojoj mora da reguliše pitanje mejla, i tek onda da nastavi na sajt.

Samo neće moći ako imaš nalog na toj adresi.

Ма јок, направим нови мејл.

Тако некако. Изрекламираће се, може Каизен и на фејсбук да качи то обавештење на сваких неколико дана у том периоду, да подсећа људе. Реално, логовање мејлом је добра идеја, само не може овако изненада да се реализује.

Букснетина™
Да ли је могуће да направим мејл посебно за Букснетину и да некако пребациш мој профил на њега?

Možeš da promeniš mail u profilu.
 
 

Zašto ne staviš sada mogućnost logovanja na oba načina?
Prevenstveno zbog ćiriličnih naloga, kako ne bi morali 20 puta da menjaju jezik ili ako nemaju ćirilicu na uređaju preko kog se loguju.

A sad, napraviš rok, nekih 2 meseca, gde bi, kao što Džimi kaže, konstantno obaveštavao ljude na uveđenje novog sistema logovanja. Ostavljaš poruke da promene mail, da stave neki koji koriste...
(EDIT: Zašto ne bi poslao obaveštenje svima na mail? Select all i send.)

I na kraju, kada to potpuno uvedeš, ostaviš poruku da te kontaktira osoba koja ne zna svoj mail, ukoliko bude neko ko nije posećivao sajt od danas do tada, i koja nije upoznata sa time.

A stvarno, šta je sa nalozima koji nemaju mail?

A stvarno, šta je sa nalozima koji nemaju mail?

A da ti malo prestaneš da lupaš gluposti? Šta je tu je, počeo si mnogo da se proseravaš Kostiću.

Матрикс, Костић не лупа глупости. Исто питање сам и ја поставио пре пола сата. Неки налози стварно немају мејл.

Не нападај човека за безвезе.

Protiv, jer samim tim ako ti treba 2 meseca da uvedeš to, taman će ovi što imaju duplake da se pripreme, tako da ništa nisi ni postigao. A ako uvedeš sad, ola ljudi ne zna koji su mejl koristili, tako da ti se ne isplati u oba slučaja. Mani se ćorava posla. :)

Ne napadam, samo gde god vidim predlog, on je tu nešto da filozofira. Zar ne bi trebalo samo da ukuca to što mu je kao mejl, jer Vuka ne traži da mejl stvarno postoji već da je to mejl od nekog člana? Meni tako uvek bilo na BearShare.