Prijava

NATO troops known as KFOR fired tear gas and small arms and some protesters fired back with handguns.

Pucali ljudi sami u sebe. Jebi ga, vole ići u bolnicu.

Крејзи Србс.

I opet se poteze ona cuvena "DRZAVA DURADI NESTO".
Svi sede i diktiraju kako, sta i kada a u isto vreme pokusavaju da zaborave na to gde su upravo.
Svima se srce steze za Kosovom i ostalim pokrajinama a palamude o nekom nakaradnom patriotizmu i naravno cekaju da neko drugi uradi nesto a kasnije kad sranje izbije onda naravno, mogu da se pozovu na to kako nisu imali veze sa tim jer naravno, uvek je lakse srati nego cistiti.
Besmisleno je bacati se ovde kojekakvim floskulama i dosadnim cinjenicama jer ovo nije mesto za to.
Ako vec ima nekoga ko zeli nesto da kaze, slobodno neka produzi na odgovarajuci salter jer internet skoro da nema veze sa tim jer ako ne mozes da pomognes, bar se skloni pomoci sa puta.
Mogao bih i ja da se pridruzim vama, dusebriznicima i proklinjem sve moguce grupacije u Srbiji, Kosovu i svetu ali to nece nista promeniti, cak ce i pogorsati jer ovakvo palamudjenje i briznost nisu nista razliciti od brige Andjeline Zoli za sacicu gladnih indijaca.
Jeste, ja sam Srbin, postujem kult o Kosovu kao i svako drugi ali da ceo dan provodim vreme kucajuci po raznim internet stranicama "Kosovo je Srbija", "smrt siptarima" i ostalo, NE PADA MI NA PAMET jer time necu nista promeniti osim svoga "patriotskog" srBskog ega koji ce biti nahranjen.
Cela ta prica oko Kosova koja se vodi po internet diskusijama je uglavnom usiljena i podseca na one dobro poznate "lajkuj stranicu jer malom Sasi treba novo srce".
Nista novo, nista revolucionarno a ni funkcionalno po pitanju same teme.

Da se razumemo, severni deo Kosova vrvi od srpsko-albanskih svercera.
Nemojte misliti da je nas narod tamo nesto razlicit od siptara i ostalih grupacija po pitanju kriminala.
Ne moze se reci da vlast nije nista cinila zadnjih 20god. za Kosovske srbe.
Nekim je poznat termin "kosovski dodatak" a nekima ne.
Svake godine se obnovi bar 2 skole na Kosovu.
Svake godine se obnove bar 5 kulturnih zdanja na Kosovu.
Svake godine se salje ogromna novcano-materijalna pomoc na Kosovo, sto sa srpske strane, sto sa medjunarodne strane. Neki su se od tih donacija i obogatili.

Imam neke rodbine bas na severu Kosova.
Ne mogu da se pozale da lose zive jer voze po nekoliko mladjih kola, poseduju nekoliko stanova u juznoj Srbiji i par stanova u prestonici.

Secamo se svi 90tih i kolona ljudi koji dolaze iz krajine.
Ne mozemo reci da je situacija bas ista ali jedina razlika je u tome sto ljudi koji su odlazili iz Krajine nisu imali toliku podrsku drzave Srbije.
Nisu imali to sto kosovari imaju.
Pune dzepove i bankovne racune.
Jedino sto njih drzi tamo je pohlepa jer znaju da ako napuste Kosovo da nece vise biti donacija i pomoci.

I sad po nekim glavama treba cela muska populacija Srbije da se mobilise na Kosovo.
Da se koljemo sa sacicom siptara dok svetske sudije sa neuposljenom vojskom i vojnom industrijom nestrpljivo cekaju da u roku od nedelju dana, povuku vodu za ovom drzavom i nacijom i uspostave "vladavinu prava" pa da lepo najzad se i dokrajci ono sto je zapoceto 90tih.
Svi smo dusebriznici kada treba glumiti neku fensi brigu oko Kosova dok nam u sledecem tabu cuci polje za komentar ispunjeno engleskim recima i americkim fazonima.
Divno.
Divno.
Bajno!

EDIT:

Ali nevjerovatno kolika ravnodusnost naroda...osim komentara klinaca po sajtovima niko nista ne reaguje, apsolutno sve zabole tukson..jebote

Velika pozrtvovanost fotelja vojske. To ce nam nesto doneti... SIGURNO!

Odavno je poznato da nas srbe iz BIH u Srbiji smatraju prvenstveno bosancima, i da za nas nikada ne bi prstom mrdnuli

Da, i zbog toga nisu dolazili tu da se bore u svakom mogućem ratu. Sad si lupio i to mnogo.

много је лупио. баш вас многи сматрају највећим србендама

Srbi će se posvađati i oko toga ko je veći Srbin.

- Ja sam veći Srbin!

- Kome ti da je manji Srbin jebem li ti dete srpsko i krsnu slavu!

- Vi odatle i odande niste veći Srbi nego mi odavde!

- Znate li vi koliko je turskijeh glava pošjeka moj đed rđe jedne šumadinske?

Itd...

ja sam mali Srbin, najmanji...

Ali nevjerovatno kolika ravnodusnost naroda...osim komentara klinaca po sajtovima niko nista ne reaguje, apsolutno sve zabole tukson..jebote

Доста је људима неуспеха имају своје муке, а Влада само прећуткује и заташкава дешавања, једино се млади буне јер су... па млади...

опет зезање. први пут доле гробари делије фирма.

kakvi su,na kraju ce se posibati izmedju sebe.

ово ти је отприлике главно:

Алармантно: Српска жандармерија се спрема да на Јарињу крене на демонстранте!
Како јављају Срби са севера Космета, из Рашке су ка Јарињу кренула још два аутобуса суботичкх регистрација са припадницима жандармерије.
Пре њих, јединица интервентне полиције која броји 200 људи је са железничке станице у Рашкој кренула у правцу међузоне и то са два аутобуса, једном марицом и два возила марке Пежо.
Срби који су блокирали градњу граничних прелаза и даље се налазе на својим позицијама.
Вечерас је у разговору са одборницима четири општине са свевера КиМ, Александар Вулин, шеф канцеларије за КиМ рекао да ако окупљени народ не уклони шатор са места на коме планирају изградњу “царине” барем за 100 метара, да ће жандармерија применити силу.
Како незванично сазнајемо део припадника жандармерије из Краљева и Рашке данас је одбило наредбу да крене ка Јарињу где би добили наредбу да бију свој народ.
Такође, сазнајемо да су на Јариње стигла два аутобуса са навијачима Црвене звезде, који су дошли да помогну окупљеним Србима у протесту, а долазак су најавили и навијачи Партизана!

мада капирам да није тако алармантно уопште, да није жандармерија кренула, али ипак се гомилају људи и није баш најизвесније шта ће се дестити.

malo im je sto ih sipci maltertiraju...

јеби га шта ће јадни, не могу да пусте да их ограде.

ma razumem ja to.vise sam onako bio ironican.jos samo fali da se izmedju sebe sibamo.

неће сто посто кацу доле.

Sanitarni čvor, jel ti to umro šift? :)