Prijava

prosecna plata je oko 6-7000 evra mesecno. neto.

Čuo sam da ima 30ak naših... I da je ta cifra... Velika para...

Ja se prijavljivao u CERN, imao kao i neku vezu, neki nas bracni par iz Vojvodine. Naravno ispusio sam ga. Kazu sva mesta popunjena, ali videce, vreme stalno tece. Nego da se docepam ja neke ceske ili germanske nuklearke, bole me dupe za CERN i bozon koji ne postoji.

Па и није толика кинта у питању. Мање од 10 милијарди евра. У току неколико година.
Спонзорисано од стране гомиле држава.

ljudi, kakvi god da ste vi što se prijavljujete u CERN, ja da i'am neku vlast sve najbolje uslove bi' vam dao, makar ispraznio budžet do kraja
imali biste ogromne plate, mnogo gotivim nauku, iako idem u društveni smer i zanimam se za tako to, istoriju, jezike i druge društvene nauke
pogibe nam intelektualni krem u inostranstvu

Odstupanje je toliko malo da ga je mogao proizvesti i majstor Zika kome se pripiskilo u nekom tunelu pa nije mogao da izdrzi do WC-a. Isparenja i elktroliti koji uticu na opremu a na koje niko nije racunao pri kalkulacijima.

Petar95: Tako je Perica zamišljao svet... Bez namere da te vređam, za svoje godine imaš dobar pogled na svet, ali si sad dao ishitrenu izjavu...

U pravu si da treba dati, ali kad bi dao njima, malinari bi ti ostali bez ičega, seljaci, doktori... A onda bi ovde bila Grčka...

Postoji dobra Dositejeva stipendija za 1000 studenata, ali uslov je da se vratiš u Srbiju makar na tri godine... na tih 1000 mesta, bude 400 prijava! Šta ti to govori? Da je mlađarija duboko razočarana ovom zemljicom! Koliko mi je živaca uzela radije ću deliti letke i plaćati sebi studiranje u inostranstvu i tamo i ostati... Nažalost, stanje je ovde zajebano i nema naznaka da će se popraviti... Još dugo!

ljudi, kakvi god da ste vi što se prijavljujete u CERN, ja da i'am neku vlast sve najbolje uslove bi' vam dao, makar ispraznio budžet do kraja
imali biste ogromne plate, mnogo gotivim nauku, iako idem u društveni smer i zanimam se za tako to, istoriju, jezike i druge društvene nauke
pogibe nam intelektualni krem u inostranstvu

Petar95, decko mnogo bi se zajebo. Nemas pojma kakva je to bagra. Ispraznili bi zenevsku kasu i mahali bi ti pred nosem papirom kako je neutrino brzi od svetlosti za milijarditi deo sekunde. Slicni su farmaceutskoj mafiji.

Ne razumem zašto bi jedno ovakvo otkriće dovelo u pitanje ispravnost fizike kao nauke!

Zašto bi se rušile osnove? Isto tako imamo mehaniku, vezanu za makrosvet velike mase i relativističku fiziku koja se bazira na dualističkoj prirodi svetlosti kao talasa i čestice, gde su zakoni malko drugačiji. Geometrija prostora za pidžave čestice i nas je isto drugačija (nama je najkraće rastojanje prava linija, a to ne važi za jako male čestice gde utiče zakrivljenost prostora). Opet su i jedan i drugi deo fizike u upotrebi. ista je fora i sa hemijom. masovno se koriste zakoni koji ne važe za sve elemente u grupi ili srodne čestice. Ne mora sve da bude striktno.

Znam da nam je nastavnik fizike pričao (davno je to bilo, možda grešim) da je teoretski moguće da se ode u budućnost, ali ne i u prošlost jer bi trebalo da se postigne brzina veća od c. Ako su ovi to uspeli... Ko zna, oću da vidim dinAsauruse. xD

Mada, opet, veliki broj naučnika smatra da zapravo ima jako mnogo dimenzija i da neke čestice (nisam upoznata, ovi valda imaju masu veću od fotona?) mogu brže da prolaze od drugih, možda i nisu brži nego su nesmetano prolazili kroz dimenzije i skratili vreme, a kod nas se taj boravak u drugoj dimenziji nije zabeležio na meraču. :P

Положијо сам физику још у првој години, нек откривају шта хоће, 9 бодова је 9 бодова лололо

Smorena

Znam da nam je nastavnik fizike pričao (davno je to bilo, možda grešim) da je teoretski moguće da se ode u budućnost, ali ne i u prošlost jer bi trebalo da se postigne brzina veća od c. Ako su ovi to uspeli... Ko zna, oću da vidim dinAsauruse. xD

Mozda C i nije konacno, mozda je neutrino brzi. Mozda smo vanzemaljci ... sve je mozda osim cinjenice da se kroz vreme ne moze putovati u smislu putovanja u proslost i buducnost. Razloh je prost, ne postoje ni proslost ni buducnost. Postoji samo sadasnjost. Vreme je prava nit koja je okosnica Vasione. Nit po kojoj gmize vascela materija. Faktor stabilnosti. Prekid vremenske niti ili cvor koji bi te bacio u buducnost ili proslost bi po mom misljenju urusila citavu vasionu ili bi nastalo ko zna kakvo kataklizmicno cudo. Cinjenica je da imamo stabilnu Vasionu (dom) i cinjenica je da je Hronos precizno obavio posao. Sa svacim se moze zajebavati, DNK, bozoni, leptoni, mioni, kvarkovi, crne rupe - jedino sa vremenom nema zajebavanja. Tvoj profa gledao filmove, ove holivudske tres vremeplov zajebancije. Pozdravi profu i kazi mu da razmisli jos jednom. Ima vremena za to.

Da se nadovežem na prethodni citat. Čitao sam neka sranja o tome i u teoriji je moguće otići u budućnost, ali to je jako kratak period, sasvim beznačajan za čoveka, možda tek nepun sekund unapred.

Moje misljenje : GO KURAC.
Sva ta sranja o CERNU uopste su gola govna i to je jedna grupa ljudi koja hoce da budu jaja.
Nema od toga leba i nece nikad biti i otkrice tamo u tim kvazi laboratorijama jedino kurac od ovce...a i ako ce jer ce im trebati.

Kakvo crno epohalno otkriće...

JESTEL VI IKAD ČULI ZA WARP? Ja sam juče do Vlasenice stig'o za par milisekundi, sve uz pomoć VORPA!

Moje misljenje : GO KURAC.
Sva ta sranja o CERNU uopste su gola govna i to je jedna grupa ljudi koja hoce da budu jaja.
Nema od toga leba i nece nikad biti i otkrice tamo u tim kvazi laboratorijama jedino kurac od ovce...a i ako ce jer ce im trebati.

Super, sad si to napisao i možeš da se vratiš svojoj njivi i kravama.

Inače, istraživanja u CERN-u, tačnije LHC-u, još uvek nisu dostigla vrhunac, ako se kojim slučajem bude primetilo i postojanje Higsovog bozona, biće tu još materijala koji ćete morati da učite na polaganju. lololo

Ja citam sad da je Nikola Tesla ovo rekao pre 100 godina tj, da je tvrdio da je brzina svuda oko nas, u zemlji, u vakumu...

Samo prenosim sta sam procitao u Blicovim komentarima. Inace imao sam 1 na prolsom polugodistu iz fizike, al' to je zato sto me mrzela profesorka. Tako da ne stojim iza onoga sto sam napisao.

Ljudi da vam kažem ja par stručnih.
Kao prvo

a ja nesto mislim da im ne ide nalazenje higsovog bozona, pa malo naduvavaju svakakve rezultate za medije ne bi li od politicara dobili jos novca za istrazivanje, i ostali tu da rade.

Negativno. CERN finansiraju sve zemlje učesnice, ko god da je na vlasti. Takođe, u ceo kompleks, i acelerator je uloženo mnoooooogo para, tako da sad sve ovo što se daje deluje kao mrvica. Ako sam ti dao hleb, daću ti i još jednu mrvicu.
Kao drugo, ovo bi bilo značajno (ako je tačno). Osvrnite se na najpoznatiju formulu na svetu: E=mc*2. Energija= masa puta brzina svetlosti na kvadrat. To je osnov atomske bombe. Zamenite brzinu svetlosti sa brzinom neutrina koja je (uzimajući u obzir femptometarske čestice) mnoooogo veća, stavite u formulu i zamislite kakva bi to bomba bila krv ti jebem. A jasno je da sve u nauci prvo gleda da se iskoristi za ubijanje i razaranje. Eto, dao sam vam jednu temu zašto bi to bilo značajno otkriće. Imam ih još, ali za sada razmišljajte o ovome, i o tome kako ste olako svi u glas povikali da je totalno beznačajno otkriće.
Naravno, ako se ispostavi da je tačno to što su izmerili.

Jednog lepog dana će da otkriju da postoji Bog, garant! :-)

KHM!

Руси ће на крају да украду податке и уграде лепо све у калаш па ће поново да буде весеља, меци ће почети да лете у прошлост, будућност па немој да се чудиш кад те нешто опичи из ведра неба.