Prijava

Konkretno - kako spavati manje od, recimo, 7 sati, a probuditi se odmorniji, postoji li neka metoda? Recite, ako ih ima, ali da provereno deluju...

mozes da izdrzis 7 sati!?
ja sam jednom pola sata uvrglave...likusa pala sa nogu...

haha, dobra fora seljak. :)
inače, odgovor na koji tražim pitanje godinama. knjavam i po dvanaest sati i opet se osećam kao namučen radnik u pošti.

Једи доста бурека са сиром, али доста.

Za početak, nemoj da spavaš 12 sati. Ja sam se u diplomskom radu na Biološkom u par podnaslova bavio fiziologijom sna i količinom sna koja je dovoljna za pravilno funkcionisanje tokom obavljanja različitih kognitivnih i mehaničkih aktivnosti. Čak smo uposlili desetak kolega i koleginica, iznajmili prostoriju u samačkom hotelu i nedelju dana beležili rezultate. Svežiji i uspešniji su bili upravo oni koji su spavali ne manje od 7 sati i ne više od 10 sati, dok je grupa ''12+'' imala poteškoća da se razbudi i po dva sata nakon buđenja bez upotrebe stimulansa.

Radjard, studirao si biologiju?
Mi smo o tome imali predavanje, i suština je: nikako! Osam, uvrh glave devet sati, perfektno.

Имаш ове фазоне :

http://en.wikipedia.org/wiki/Polyphasic_sleep

Зајебано их одржавати, осим ако ниси студент.

Recimo, ovako nešto:
- Leži pre 12h. Opšte je poznato da se u toku noći u određenom periodu, nešto tipa između 2 i 3h ujutru najviše razrađuju masti. Za organizam je, koliko god neki mislili da je zdrav bioritam leganja ujutru i spavanja preko dana dobar, najbolje da se odmaraš baš NOĆU.
- Dobro balansiraj ishranu. Jedi što više povrća i lako varljivih stvari, mislim, ono što nutricionisti inače predlažu. Sve savete u vezi zdrave hrane pokupi jer je vrlo bitno šta jedeš za nivo energije i ukupan boljitak organizma.
- Koliko god rešio "malo" da spavaš, mislim da je i te kako dobro i preporučljivo da baš zbog toga odvojiš 15 minuta dremke dnevno. Znam da mnogi ne znaju kako da dremaju, već je jedina opcija da odvale dva sata dubokog hrkanja, no, kažu da tako kratka dremka može dosta da pomogne i vrati krepkost. Znam na sopstvenom primeru da kad dođem mrtva sa posla odmorim 20 min da sam posle skoro k'o nova, dobro ne u potpunosti, ali za narednih par sati tj do spavanja super funkcionišem.

То је све до метаболизма ваљда :)
Треба ускладити исхрану и навићи организам, у почетку ће бити тешко а касније лагано. Ја никад не спавам дуже од 6 сати.

То је сакривено у ковчезима темплара и само масони знају тајну данас.
Ололо Редјард ставили десетак колегиница и колега у самачки хотел. То се јебало целу ноћ ние ни чудо што су ти лоши резултати

Ja sam jednom izdržao da ne spavam cela četiri dana na momente sam gubio svest nisam uopšte jeo samo sam nenoramalno mnogo pio kafe i ždrao cigarete... Utripovao sam se nešto ako zaspim da ću postati neka druga osoba i da to ja više neću biti ja...
Mislim da treba spavati što više telo se u toku sna regneriše to jest podmladjuje.

Osam, uvrh glave devet sati, perfektno.

Upravo tako.

Ололо Редјард ставили десетак колегиница и колега у самачки хотел. То се јебало целу ноћ ние ни чудо што су ти лоши резултати

Jebo me pas kad sam sirotinja pa nemam za kamere da im metem.

Тема је кул. Радјарде мршћи учи ОЕТ и не сери. :)

od 1 do 7 ujutru je najvazniji san. to je dovoljno za ceo jebeni dan, a ne 12/13 sati ko sto znam da zabodem pa posle mi jos tolko treba da se unormalim

Ja ne spavam više od šest sati, osim ako se oduzmem od alkohola. Sve je stvar navike. Ako budeš mesec dana spavao toliko organizam će ti se navići i postaće ti normalno da toliko spavaš.

Meni je dovoljno oko 6-7 sati sna, ali mi nekako najviše paše kad ustanem između 9-10h. Tad se baš fino osećam. I mnogo se bolje osećam kad dan ispunim nečim, recimo, faks, menza, teretana, hobiji i tako, onda nemam potrebu za popodnevnim spavanjem iako sam recimo spavao svega 5 sati :D

I mnogo se bolje osećam kad dan ispunim nečim, recimo, faks, menza, teretana, hobiji i tako, onda nemam potrebu za popodnevnim spavanjem iako sam recimo spavao svega 5 sati :D

Tačno tako.