Prijava

Mislim zalaganjem i trudom, bilo od stipendije ili od fizikalisanja. Nije bas tako lako dati nesto na sta si potrosio vreme, a dugorocno gledano kad tad ce da ti zatrebaju. Neko voli da daje na cirku i cigare, neko na tehnicke uredjaje, neko koncerte i muziku i knjige. Jebiga, za neke stvari moras vise da stedis. Nismo milioneri, pa da smo osigurani.

Primao sam u srednjoj onu stipendiju Petar Kočić od 70 KM. Preveo sam jednu knjigu sa engleskog za šta sam dobio 500 evra (doduše od tetke, ali je zajebana knjiga, neka stručna literatura, namučio sam se tu mnogo i morao sam dosta konsultovati riječnik i internet). Ali eto konktetno tih 500 evra je odletilo začas. Kupio sam sebi dobar bicikl, jer su mi prethodni bili ukrali. Odradio sam pregled i kupio sebi sočiva. Još malo na neke knjige, garderobu i gluposti. Ali opet, taj bajk i dan danas vozam i ne kajem se što sam dao 350 maraka na njega.

rječnik.
Mogao si te pare dati sirotinji, neko nema leba da jede. Znam da banalizujem, ali uvek ima neko kome je gore i uvek je tesko odvojiti se od mukom stecenog.

I ti vala zajebavaš sa tom gramatikom. I tu znam da je rječnik ispravno i profesorica njemačkog nam je uvijek baš naglašeno govorila to "rječnik". Ali pošto ja tu riječ izgovaram kao u ekavskom sa dugim e, onda mi je logičnije riječnik. Kad budem pisao neki sastav obratiću više pažnje na to.

zajebavam samo ijekavičare, mi smo bar znali kako se šta piše za razliku od ovih bugarština.

Ako ćeš iskreno i meni je ekavica ljepša i jednostavnija. Ali i ijekavica je srpska i ravnopravna je sa ekavicom kao narječje književnog srpskog jezika. I čak je književni jezik zasnovan na istočnohercegovačkom dijalektu koji je - ijekavski.

Pretpostavljam da ću o ovoj temi ozbiljno moći da pričam tek kada budem sama zarađivala.. Ovako ne dobijem puno para, al' ono što dobijem pojma nemam gde mi ode, jednostavno ga nestane.

šta ti misliš koga ja nazivam bugarštinom?
iako pišem kao bugarština lololo
Bek on topik. Pare su jedna od onih stvari sa kojima se teško rastati, nema smisla da predlažeš drugima da pare koje nisu potrošili daju u dobrotvorne svrhe, ako ne pođeš od ličnog primera.

šta ti misliš koga ja nazivam bugarštinom?
iako pišem kao bugarština lololo

Iskreno nemam pojma, ali sam se osjetio prozvanim jer si rekao da zajebavaš ijekavičare. A opet, ijekavsko područje je na totalno suprotnu stranu od Bugarske.

Zajebavam ijekavičare jer govore književnim jezikom. Ako si već ispoštovan na taj način da je tvoj način govora prihvaćen kao najbolji, ispoštuj i jezik kojim govoriš i pišeš. Nas su učili da je ekavica prihvaćena kako bi se određena bugarska plemena priključila Srbiji, valjda sam sada bio jasan.

nema smisla da predlažeš drugima da pare koje nisu potrošili daju u dobrotvorne svrhe, ako ne pođeš od ličnog primera.

Ne mogu se pohvaliti time da sam dao neke velike sume u dobrotvorne svrhe, ali jesam veliki broj puta kad sam izlazio iz Merkatora recimo ubacio marku od kusura u onu staklenu kutiju, što valjda ide za crveni krst.

OK, onda ti stoje argumenti. Vjerujem da većinom pišem pravilno, naročito kada se potrudim, ali naravno da mi se potkradaju greške. A to riječnik/rječnik je jedna od jezičkih nelogičnosti. Koga god znam izgovara rastegnuto rijeeečnik, a i na ekavskom mislim da je u pitanju dugo e. Otkud onda da je "rječnik" pravilno, pojma nemam, ali znam da jeste. Jedino je pomenuta prof. njemačkog tako izgovarala.

Ne mogu se pohvaliti time da sam dao neke velike sume u dobrotvorne svrhe, ali jesam veliki broj puta kad sam izlazio iz Merkatora recimo ubacio marku od kusura u onu staklenu kutiju, što valjda ide za crveni krst.

Ovo se zaista ne može poistovetiti sa darivanjem zarađenog novca koji stoji u slamarici.

како кад, углавном имам јуре код себе па мењам за динаре и то ми је нека врста штедње јер кад имам само динаре, паре оће да нестају богтепита где. гледам да увек имам 50 јура које не дирам, за не дај боже

јој, јово, јеботе живот, студираш језике, а постављаш такво питање
па имаш гомилу изузетака од тог правила дуго/кратко е
смјер, нпр.
ђе си видио правило које важи у 100% случајева, јебему матер.

VIDRA KORIGUJE I EDUKUJE NA RAZNIM JEZICIMA!

Pa u skladu sa svojim mogućnostima. Ne možeš očekivati od nekog ko nema stalne prihode i pritom ni za sebe ne štedi da daje toliko za humanitarne stvari. Ja sam samo pomenuo da ima takvih ljudi koji su već u godinama, nemaju nasljednika a samo slažu lovu. Ne znam kako bi se ponašao da sam na njihovom mjestu, ali mislim da ne bih samo slagao pare.

јој, јово, јеботе живот, студираш језике, а постављаш такво питање
па имаш гомилу изузетака од тог правила дуго/кратко е
смјер, нпр.
ђе си видио правило које важи у 100% случајева, јебему матер.

Čovjek se uči dok je živ. U dosadašnjem toku studija to nismo radili. A šta ti studiraš ili si studirala?

Ne, numem. Samo galijani, kurve, kola, koks iz kutlače.

Možda bih bolje prošao da umem, ali jebiga. Valjda ću naučiti već ove godine... Ili odoh u kurac hehe

sve pare dajem ženi. ona štedi, tako mi je rekla.

Čovjek se uči dok je živ. U dosadašnjem toku studija to nismo radili. A šta ti studiraš ili si studirala?

ма, нисмо ни ми радили, ал' оно, на часовима српског се помињало често, бар смо ми помињали, па ми је било интересантно да мало проучим то
студирам руски у новом саду и распадам се кол'ко ми је тешко :)
а ни ми доста не радимо, ал' шта'ш, неке ствари мораш сам учити, пола они не помену на предавањима и у књигама, а питају на испитима. :)