Prijava

Ko što naziv teme veli, filmovi/serije koji su rađeni po njegovim knjigama/pričama. Koja vam je najgora, najbolja, bla, bla, bla...

Pošto je trenutno aktuelna serija Under the Dome, ovom prilikom bih željela da se najebem onom ko je ekranizova svega po spisku. Promjeniše ljudi, apsolutno bespotrebno, toliko stvari iz knjige da to nije normalno. Od kuvara napraviše plaćenog ubicu, od psihopate koji ubija napraviše osobu koju maltene sažaljevaš, i što koj kurac ubaciše onu droticu u priču, a izbaciše ljekara. Mislim ima i drotica u knjizi, al nie to ta.

Isto bih da iskoristim priliku i poželim sve najgore onome ko je odradio Vreću kostiju, jebo mu ja pas mater.

Od svega što pročitah, najbolja ekranizacija mi je Zelena milja.

Ajd sad nek neko drugi sere, valjda ima još Stevokraljaša ovdje.

izgleda da je tema propala lolololol

ŠTO NE NAPRAVE RIMEJK ''LJUBAVNI ŽIVOT BUDIMIRA TRAJKOVIĆA''???

Ja po ure kontam ko je Steva Kralj dok mi ne sinu u vuglu.

http://www.imdb.com/title/tt0081505/

Kubrik ujebao Stevu svecki i napravio ludilo od filma...

oziveo sam temu lololololo

rita hejvrt end d šoušank redempšn? kao najbolje ocijenjen film na ajemdibiju do skoro (ja mislim da je i sad), trebala si ga u uvodnom postu pomenut. po meni to i jeste najbolja ekranizacija književnog djela ikad, naravno posle paranoje u las vegasu i ruske serije majstor i margarita

Nisam htjela pominjati Šošenk zato što ne pročitah knjigu. Eo sacam opet uzela čitati Zamku za snove i dođe mi dubijem onoga ko je na kraju filma odlučio da napravi Daditsa jebenim vanzemaljcem.

70 i nešto strana je knjižica, možse uz kafu pročitati, i svaka knjižara ima mali milion primjeraka..
čitati naraciju imajući u glavi glas morgana frimena je perfekcija, moraću sutra opet prelistati, kad si me već napomenula..

Ja tražih u svim knjižarama u BL i nema nigdje. Imam sve, osim Mračne kule, što je izašlo od 2000-te ka ovamo.

Pošto je trenutno aktuelna serija Under the Dome, ovom prilikom bih željela da se najebem onom ko je ekranizova svega po spisku. Promjeniše ljudi, apsolutno bespotrebno, toliko stvari iz knjige da to nije normalno. Od kuvara napraviše plaćenog ubicu, od psihopate koji ubija napraviše osobu koju maltene sažaljevaš, i što koj kurac ubaciše onu droticu u priču, a izbaciše ljekara. Mislim ima i drotica u knjizi, al nie to ta.

To bre! I lezbejke, ne zaboravi lezbejke sa glavatom ćerkom!
Mada mi Endži (koja ne bi trebala ni da je živa) i novinarka vade seriju (eye candy). :)

Meni se dopada 1408, prilično je fino odrađen.
Storm of the century, koji je odrađen kao trodelna mini serija, je po mom mišljenju odličan.
The Running man sa Švarcijem je isto po Kingovoj noveli, i ima vrlo dobar koncept.
The Secret window sa Depom je solidan, mada malo izlizan koncept raspleta (da ne spojlujem ljudima koji nisu gledali).

Toliko od mene u ovom javljanju, al' greota da tema odmah umre.

Нисам читао Кинга, али овај филм је одличан, а и жена је одглумила само тако:

http://www.imdb.com/title/tt0100157/

Jes dobar je moj ortak Stevan zato mu u nadenuli Kralj nego sto bi neko pravio film o običnoj srBskoj budali?

Storm of the century, koji je odrađen kao trodelna mini serija, je po mom mišljenju odličan.

Meni je taj film genijalan, al opet, nemrem poredim sa knjigom jer je ne pročitah.

Storm of the century, koji je odrađen kao trodelna mini serija, je po mom mišljenju odličan.

Si gledao Vreću kostiju?

Jesam, mislim da sam gledao sve ekranizacije sem The Tommyknockers i starog Salemova. Dosta je slaba Vreća kostiju, ima šmek B produkcije (ne u dobrom smislu). Jedino što joj je plus doslednost knjizi u velikoj meri.
Ni ja nisam čitao Oluju.

Staro Salemovo je skroz dobro, pogledaj.

Vreća kostiju prati jedino osnovnu radnju knjige, ostalo su usrali u tri lijepe. Čak mi je i Zamka za snove bolje odrađena od VK (naravno, ne računam kraj gdje je Dadits vanzemaljac).

Sinoć pogledah zadnju epizodu Pod kupolom koja je izašla i ŠTA KOJ KURAC RADE? Napraviše ljudi takav debelizam da je to čudo. Jebo ih Džunior Reni udupe.

Vredi pomenuti Mizeri, Keti Bejts dobila Oskara za tu ulogu.

Sinoć pogledah zadnju epizodu Pod kupolom koja je izašla i ŠTA KOJ KURAC RADE? Napraviše ljudi takav debelizam da je to čudo. Jebo ih Džunior Reni udupe.

Ma ispizdeo sam, mada mi ovo dođe kao da gledam nešto potpuno novo, k'o neki fen fikšn. Dođe do momenata kad navijam za Big Džima, a u romanu ne prođe stranica da te ne iznervira još više.

E to. Jebote, knjiga crnjak teški, a oni napraviše jebenu limunadu. Sve neke dobrice. Čak i oni što su gamad ispadaju povremeno divni i krasni. I ona drotica mi ide na kurac, sva je neka kenjkava u tri lijepe. Može podruku sa Snjeguljicom iz Prestola. U svakoj sceni ko da će zaplakati.