Prijava

Rekli su o Šapcu :

"Da nisam sudbinom vezan za Veneciju, živeo bih u Šapcu". Korto Malteze

Jedini čovek koji je na sajtu postavio svoj kurac- Šapčanin
Avantgarde

"Postoji jedan mali grad u Evropi koji zrači slobodom duha i kreativnošću, bastion demokratije i kulture koji nikakav mrak ne može da nadvlada. Nadamo se da ćemo na idućoj turneji svratiti tamo, publici je potrebna naša podrška kako bi se održali u ova teška i nezahvalna vremena. Ugledajte se na te ljude, oni su pravi ratnici". Zak de la Roča, frontmen grupe Rage against the machine.

"U Šapcu se osećam kao kod kuće. Tamošnje pozorište nudi zadivljujuć kvalitet za tako malu sredinu, a ljudi su avant - garde". Alen Delon, proslavljeni francuski glumac

"Šabac nije mesto, već stanje duha". Epiktet

Ahahah ali provalio sam sva tri šapčanina na sajtu nemaju problem da postavljaju svoje fotke ovde, jedan svog kurca, jedan svog tela evnuha i treci sa 17 gojaznih turaka. Mi ostali nemamo takve tendencije

ŠABAC

Maestro
Bombas
Melkijades

Ne znam, evo, ali tvrdim: da izvučete bilo koja tri imena iz istorije foruma vukajlija neće izaći dobitnija kombinacija

Dva juznjaka u sapcu celt i zap, dosli da procitaju nesto u biblioteci, nahrane mecku na vasaru i operu dupe u bideu

Ne znam, evo, ali tvrdim: da izvučete bilo koja tri imena iz istorije foruma vukajlija neće izaći dobitnija kombinacija

PUŠENJE KURCA

Srpski del boj
Stratimir
Bergas

Deset niških Bugara
došli vide svet
jedan skroz izneverovo
ostalo ih devet.

Devet niških Bugara
stigli u grad prostran
jednog kola pogazila
ostalo ih osam.

Osam niških Bugara
sam čemer i beda
zalutali u ciganmalu
ostalo ih sedam.

Sedam niških Bugara
ružni do u besvest
jedan upao u šaht
ostalo ih šest.

Šest niških Bugara
smrde kao klozet
jednog umlatili kurcem
zvali su gi Celt.

Pet niških Bugara
svićegu pomreti
jednog Ćela priveo
ostalo ih četri.

Četri niška Bugara
hodaju po centri
jedan se utepao jer je glup ko noć, video nekakvu skalameriju i veli lele batke kakvo je ovo čudo, a ono pokretne stepenice, no nije govedo naviklo da mora da drži ravnotežu, ponese ga nizbrdica i on op napred nazad zaleluja se i pade stropošta se strašno niz one stepenice
ostalo ih tri.

Tri niška Bugarina
svratila do splava
jedan upo uvodu
ostala ih dva.

Dva niška Bugarina
prizor krajnje bedan
prebili ih goblini
osto samo jedan.

Jedan niški Bugarin
sa srpski ne barata
ima metar šeset pet
zovu ga Zapata.

Ahahah ali provalio sam sva tri šapčanina na sajtu nemaju problem da postavljaju svoje fotke ovde, jedan svog kurca, jedan svog tela evnuha i treci sa 17 gojaznih turaka. Mi ostali nemamo takve tendencije

Stvar samopuzdanja i avangarde. Mada da budem do kraja iskren, toliko sam jeo govna i navukao negativnog publiciteta da bih lagao kad bih rekao kako mi je bilo prijatno kad mi se prvi put pojavio info javno ovde. Naravno, bilo je ljudi na sajtu koji su me znali, ali manji broj. Medjutim, eto vidis lik jajara kojeg znam preko deceniju i kojem nista nazao nisam ucinio, znam mu i familiju posalje nesretnom Tilmu i ovaj odma zalepi. Na srecu nisam imao nikakve negativne posledice, pa reko nema sta vise da krijem, ali kad bih eventualno ne daj Boze imao svakako ne bih zaboravio i oprostio. Po ma koju cenu.

Jbt, za ozbiljno se razmisljam da svratim do Sapca da vidim sta ima tu, sad kad sam u blizini. Ne znam samo kako da nagovorim nekog da mi pravi drustvo, ajmo do Sapca da vidimo …. sta sad?
Ne mogu da koristim te apstraktne pojmove, tipa ajmo da osetis duh grobarstva i avangardu, mislice da sam poludeo.

Slikaj tu ljepotu od grada kad budes bio

Izostavi kurce, vašar i ostalu avangardu sa slika ako je moguće. Slikaj centar grada pa da autor Bulgakov proceni, on mi se čini objektivan.

kako da nagovorim nekog da mi pravi drustvo

Ja bih te vodio u obilazak, al malo mi truba da me vide sa tobom.

Ima da ideš po gradu i vičeš VAAU, VAAU i slikaš se na svakih pet koraka. Priznaćeš da je malo nezgodno.

Ne mogu da koristim te apstraktne pojmove, tipa ajmo da osetis duh grobarstva i avangardu, mislice da sam poludeo.

Svakako ce ti biti tesko da objasnis svom okruzenju. Nemamo nazalost atrakcije poput dobrog umotavanja mlevenog govedjeg mesa u list kupusa, bugarijadu gde biramo najdeblji podbradak, bacanje kamena s ramena i slicna tehnoloska dostignuca. Ne znam, daj da razmislim pa ti javim, mislim imam ideje, ali moram da uklopim u vama razumljiv nacin komunikacije.

OK, Bugarijadu bih definitivno posetio.

Bombi, iskreno sad: Da li bi pre slušao nelu operu ili išao na belmužijadu. Ali nemoj ni sebe ni nas lagati

Btw, Svrljig, Belmužijada 5-7 avgust, vredi posetiti