Prijava

1999god

Mere zaštite i način ponašanja 1999. godine:

Za vreme delimične faze pomračenja se ne sme gledati nezaštićenim okom
Za posmatranje pojave pomračenja koristiti specijalne naočare sa kobalt staklom, koje imaju maksimalno zasenčenje
Za vreme totalne faze, koja će biti prisutna na području severno od linije koja spaja Suboticu i Kikindu, može se gledati bez korišćenja zaštite, ali tek nekoliko sekundi pošto počne ova faza, s tim da se mora prekinuti pre nego što se totalna faza završi
Preporučuje se građanima da spuste roletne na prozorima i da se udalje od prozora, kako se ne bi pogled nesvesno, a bez zaštitnih naočara uputio prema Suncu
Ko ne mora, posebno deca i stariji, ne treba da izlaze iz kuće za vreme pomračenja, niti da posmatraju pojavu
Posebnu odgovornost imaju roditelji, ukućani i zaposleni u predškolskim ustanovama. Za vreme pomračenja deca treba da su u zatvorenom i zamračenom prostoru
U preduzećima i ustanovama gde je proces rada organizovan po smenama, zaposleni u prvoj smeni moraju sačekati dolazak osoblja iz druge smene
Lica obolela od hroničnih bolesti i psihijatrijski bolesnici treba strogo da se pridržavaju datih uputstava o ponašanju i redovno uzimaju propisanu terapiju
Kao moguće posledice nabrojani su ubrzan rad srca, grčevi u stomaku, pojačan svrab kože, nagli skok krvnog pritiska, povećanje nivoa šećera u krvi i učestalo mokrenje.

Pominjala se i mogućnost gubitka vida.

Šmoklja je ustvari toliko iznad nas da nas smatra inferiornim religioznim fanaticima koje Bill Gejts treba da zaprašuje protiv određenog gena da svi mutiramo u "normalne ljude" pa ja stvarno ne mogu

Sada bi bio dobar momenat za ono

jer te je CIA navukla

Niste bre inferiorni druže, smatram vas sve za obične ljude kao što sam i ja, sa nekim verovanjima sa kojima se ne slažem. El ti stvarno misliš da je na ovom klipu legit Bil Gejc i da on to priča i da je neko to snimao 2005., i da je onda taj snimak došao do ovog nekog rendom jutub kanala, i da taj klip ima 12 pregleda sada?

Postovani Smoklja, a i da nije Bil Gejts... Zar te ne zabrinjava cinjenica da je vakcinacijom moguce uticati na odredjene centre u tvom mozgu koji potencijalno mogu da promene tvoje ponasanje?
Naravno, u ovom slucaju oni kazu da je to za dobrobit i da ce uciniti te ljude "pitomijim" ali ovaj svet nije lepo mesto i njime ne vladaju dobronamerni ljudi.

Jos nesto, ovaj klip je iz 2005. Da li mislis da nakon 16 godina ovakva stva nijer dovedena do perfekcije - tj. uticaj vakcina/virusa na ponasanje ljudi?

https://www.bitchute.com/video/5jk6HLxj62zD/

Triforce u nekim stvarima preteruje, ali sto se ovoga za vakcine tice sto posto je u pravu. Vi stalno nazivate ljudima teoreticarima zavere i kad Vam neko iznese dokaz (kao ja i Triforce) vi to prosto ne mozete da prihvatite.

Zasto, jer Vam je zastrasujuce saznanje da zivimo u svetu u kome virusom/vakcinom mogu da uticu na tebe i promene tvoje ponasanje na primer. Vi to odbijate da prihvatite, jednostavno misleci da nema takvih ljudi koji bi tako nesto ucinili.
To je Vas mehanizam odbrane - jednostavno u takvom svetu Vi ne biste mogli da zivite i onda razum trazi nacin da to potisne - kako zna i ume.
Da li znas za ovu dinamiku naseg unutrasnje sveta g. Smoklja?

Nepotrebno je da se persira velikim početnim slovom više od prvog puta, osim ako se ne radi o nekom izuzetno važnom zvaničnom dokumentu.

Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus

Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus

Ejdus:/Ejdus.Ejdus/Ejdus/

Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus

Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus Ejdus

A jel tebi zastrašujuće saznanje da internet može da promeni tvoje ponašanje na primer? I ako jeste - zašto to sebi radiš?

Moze, slazem se. No, da li ti mislis da ovo nije istinito?

Nije korona ali je dobro za otvaranje ociju i pogled iz nove perspektive.
https://www.bitchute.com/video/xuWKIV2gT2jj/

Bog da puši kurac.
Moj.

Nije važno šta jeste ili nije, važno je u šta i kako čovek veruje. Verovati u to da si slobodan jednako je biti slobodan; verovati da si mudar - jednako je biti mudar, bez obzira na to što si možda najobičnija budala. Prosečnom šešeljevcu nikada nećeš uspeti da objasniš da je idiot a ne patriota; za zakletog komunistu, Tito i Ranković ostaju najveći rodoljubi koji su ikada gazili ovom zemljom itd. Možeš mu govoriti o Golom otoku, jednoumlju i zajmovima na kojima je sve počivalo doveka - on je živeo u raju, mogao je jednom godišnje u Čanj na 10 dana preko sindikata, smeo je usred noći da zaspi u parku i niko da ga ne dira. Svaki argument pobiće kontraargumentom, za svako "ali" ima spreman odgovor, smatraće te za jurodivu budalu kom su tv i Zapad isprali mozak, ako baš mora, potuće se sa tobom kako bi odbranio mantru koju ponosno naziva stavom. Zašto? Zato što je čitavu filozofiju postojanja bazirao na tome, ako mu je oduzmeš - ne ostaje mu ništa, sve do sada bilo je prevara, ispao je budala. A sa tim niko ne želi da živi.

Jednako kao kada bi klincima od 12 godina oduzeo komp, telefon i net i očekivao da krenu da igraju janjine manjine ili Nemaca i partizana. Ne može. Ne umeju.

Ne možeš čoveku koji je odrastao na modelu nauke i napretka govoriti kako ta nauka može biti zloupotrebljena protiv njega, na ovaj ili onaj način. Možeš pred njega staviti bilo šta; možeš čak dovesti i (ajd recimo) Gejtsa koji bi mu rekao - jeste sine, sve ću da vas pobijem, zgadili ste mi se, odvratni ste. Gledaće ga belo dve sekunde i reći - ma da, šališ se.

Ne možeš uzeti a da ne daš nešto za uzvrat - to je pravilo. Ako mu uzmeš stvar na kojoj gradi čitav život i kakav - takav smisao, ako mu oduzmeš razlog za optimizmom - izgubiće tlo pod nogama, propasti. Zato se grčevito drži dosadašnjeg modela i brani ga svim neophodnim sredstvima. Zato će na kraju krajeva i lupiti kurcem o ledinu, što je žalosno, ali ipak i pošteno.

Tako da Peco Ejduse više smisla ima da vičeš u bunar, makar će ti vraćati sopstvene reči.

G. Melk, ovo nije bilo upuceno protiv Vas. Naprotiv, smatram da ste odlicno objasnili ovoj klincadiji ono u prethodnom postu.

A ovim postom ste nadogradili i poentirali bolje od mene.

Hvala Vam.

Da li je moguce da punoletne osobe na sajtu vukajlija diskutuju na temi o koroni o bogu
To je licno pitanje i pravi vernici i nevernici ne raspravljaju o tome
Sta radimo sami sa sobom se ne prica ja nabodem prst u guzicu kad imam opstipaciju pa ne pricam naokolo da ste vi sto ne gurate prst neprosveceni

...Jer ono, da se ne lažemo - boli nas bre kurac da li je neki tamo Djura što živi 300km od tebe oteko danas papke jer ga nisu primili na pregled, da li je od korone (ili bilo čega drugog) danas nastradalo 300 ili 500 Nemaca ili Čečena. Zabole onu babu što nosi vizir ispod maske savršeno pička od čega žive beskućnici kada uvedeš 5 dana zatvora, ako se mora mora se, daj samo da preživim pa sedeću i kući ako treba. Jebe se nama što je planeta bukvalno pred kolapsom i što će nam deca naslediti deponiju - šta mi tu možemo. Šta ja mogu što neki ljudi rovare po kontejnerima, što se deca leče sms porukama - bede i nesreće je bilo oduvek, gledam ja svoja posla. Da smo živi i zdravi ja i moja deca, nešto malo familije i drugara, za ostalo me, matori, znači zabole patka.

Ukratko, to je čovečanstvo danas, ono što je od njega ostalo. Mi smo društvo izgradjeno na samoživosti i sebičluku, najveće ljudsko dostignuće je ako u autobusu starijem ustupimo mesto, na semaforu prelazimo zeleno, zatvaramo vodu dok peremo zube i plastiku bacamo u za to predvidjen kontejner, ako se ne mrštimo na to što se dva tipa drže za ruku itd. Mimo toga, ono što je ljudski rod od sebe napravio za svih ovih hiljada godina ne vredi da postoji u ovakvom obliku, ne treba - niti uopšte može da opstane, i zašto da se lažemo. Najapsurdniji od svega mi je stav - samo da ovo prodje pa da se vratimo normalnom životu, kao da je ono juče bilo dobro i normalno.

Naravno Berg, pričaćemo o netfliksu, ol star utakmici i novom selektoru.