Prijava

hahah, okeeeeeej.

Vidi, svi smo se mi skenjali od pandemije, ali neki su kliknuli nakon mesec, neki nakon godinu, neki nakon dve vakcine a neki nikad.

To je moja opservacija sivila sa jednim neuronom. Zakržljalim.

Mada ok ji me je celte taj stav, nebitno dal si se vakcinisao ili ne, mislim sva populacija, mnogo je važnije da vidimo zajedničkog neprijatelja ako mene pitas.

Nebitno ko mu je verovao a ko ne. Ajmo se skontati da i jedne i druge jebu ti jedni.

Mujo te je malo karno jer si ranije furao drugu pricu i nisi mogo se ubacis u taj narativ da te jebu ko kozu nego je sve bilo true.
Sad ti je dosadilo.

pa nije caro, nije ista epidemija ove i prosle god, samim tim valjda je normalno da neko nema isto misljenje sad i prosle godine sta treba da se radi.
vakcina je nebitna u svemu tome. nije faktor.

jel to tolko tesko za shvatiti?

da, nije ista epidemija.
Znači ti suštinski ideš ispred rude i dozvoljavaš sebi slobodu da sa omikronom epidemija završava i sad si u fazonu ajte u kurac vidite da je kraj šta jedete gomna dajte zivimo?

O novim sojevima nisi razmisljao?

evo ovo najbolje oslikava. nedeljna smrtnost u svjacarskoj po godinama. sve uracunato, od saobracajnih nesreca, starosti, sve.
jasno se vidi razlika izmedju prosle, u odnosu na prethodne i ovu god:
https://i2.paste.pics/82697abda3bf42dbae970fe1410777a6.png?trs=9da807fd16636026eba8ab8c6f770c6d0279287c63e394ef82714604694390dc

u tome je poenta.

vidi, kriva uvek moze podivlja.

O novim sojevima nisi razmisljao?

svako ko i malo mozga ima, svestan je da nece iz respiratornog virusa koji je zahvatio sad cirka 50% covecanstva da iskoci mutant-ubica. nikad se nije desilo, i suprotno je onom kako priroda funkcionise.

virusu je cilj da se replicira, i tako mutira. da se replicira treba domacini da ga sire, i uvek pobedjuju one mutacije koje domacini (zivi i zdravi) lakse sire. svakom generacijom je sve vise normalni, a sve manje strani virus, koji izaziva simptome koji nisu "normalni".

Pa dobro, mi to nismo imali gde nauciti.
Jesi mozda razmisljao da je i vakcinacija bila bespotrebna?

Beč - moradoh prvo da odsedim 6 dana na gajbi pre nego što mogu da uradim PCR (ovde besplatno, ima gomila punktova u gradu, sam sebi kopaš po nosu itd). Ali bez obzira na sve - ne mogu u muzej, pozorište, kafanu...Mogu u market da kupim hranu i potrepštine. Malopre udjem u radnju sa suvenirima, kažem dobar dan, ostanem par minuta da biram suvenire, dodjem na kasu i - inčuldigung, da li ste 2G? Kao neki automatt jbt. Reko - nisam, radio sam test, zdrav sam ko dren...Kaže žena ne može da mi proda bilo šta, po zakonu. Prilazi i prodavac i objašnjava - tako je to sad u Austriji jbg. Reko - kako ljudi možete da živite u ovom bezumlju? Kažu - ne pitaj, i nama je pun kurac svega...Ništa odem preko u radnju, reko - izvini, mogu li nevaks ljudi da kupe bilo šta, radio sam PCR, sve ok. Kaže momak - ne može jbg, izvini, nismo mi krivi.

Jako su u kurcu ljudi ovde btw, baš se vidi i oseti. Tv ne da ih pere, nego su pink i informer bukv. mala beba naspram ovoga, s tim što je ovde, naravno, mekše, suptilnije i advans.

ne, vakcina je povadila dosta ljudi koji bi stradali ovako.

za decu, omladinu, pa i moje godiste, jeste licno nepotrebna ali suzbila je varijante virusa koje ubijaju i samim tim smanjila smrtnost.

sto je jasno i vidljivo bilo nakon vakcinacije po broju umrlih i teze bolesnih vakcinisanih i nevakcinisanih.

Sevaste 13k ljudi je umrlo od pandemije za sve ovo vreme.

opet mnogo verujes sistemu za nekog ko je tako skeptican prema svemu sto iz sistema dolazi, kakva je to selekcija

Njeno visocanstvo vakcina, unistavacica nebrojenih sojeva do omikrona.

Celte, baljezgas.

Celte, baljezgas.

jel se upalio neuron sad? upadoh opet u prvu grupu

Znaci u becu nisi vakcinisan al nemos ni da pogledas

Sta kao objasnio si stuaciju i sad je true lolo

Ne znam seve na sta se ovo odnosi, na cifru 13k.
Vrv je 130k to kapiras

ne, nego jel sam preso opet iz antivakser™ u vakser™?

samo menjam misljenje, nikako da kazem jedan stav™, jel tako?

Da bas si oprecan u stavovima debelo.
Ok, dao si sebi malo lufta posumnjas u mainstream ali i dalje jases na istom kursu.

Malo ravnozemljastva nikad nije na odmet