Prijava

nisam oprecan, samo navijas mnogo za jednu stranu koju ja smatram debilskom. i ova druga je debilska al manje stetna, jer septicka jama antivakcinastva se preljeva i na stvari koje mogu da budu vrlo opasne (ovo sto si pominjao za male boginje itd).

Jbt sve se svodi na mujino da kada su neke druge isto tako ocigledne stvari bile u pitanju si jeo govna u fulu, a sada kada ti dajes logiku ocekujes da to bude jedina potrebna.

Msm mujo je rekao da si kenjao ranije i botovao, ja to nisam video. Ja sam se ukljucio kasnije

Vakc. u Austr. je "obavezna" od prvog feb. ali - ako se ne vakc. dobiješ 600e kaznu tamo negde od marta, koju ne moraš da platiš - postoje nekakvi načini, ne znam, nije me zanimalo pošto ne ostajem u ovom svilenom fašizmu svejedno.

Obj celte posle ovih govana tek ocekujem navalu antivaxerstva jer je vaxerstvo pokazalo jedno od svojih lica.

I to je jedna od dobrih stvari koje su se desile. Ljudi krenuli misle

Austrija preozboljna država, selio bih se tamo da imaju manje cigana u metrou.

STAV™

S T A V ™
T
A
V

nikako ne dirati u zavisnosti od uslova koji se dogadjaju, i stvari koje se menjaju. jer stvari su uvek iste, i uvek crne, ili bele.

da imaju manje cigana u metrou

Da imaju manje svega u metrou, i gradu uopšte. Kada bi se ratosiljali jedno 60% Bečlija to bi bilo najbolje, pošto su oni u suštini najnepodnošljiviji, što se mnogih stvari tiče. No što je opet i razumljivo, jer postali su manjina u sopstvenom gradu, a pristojno se vladaju i dosta rade, kako bi napunili budžet za sve ono što živi na državnoj sisi a došlo je od kojekuda.

nikako ne dirati u zavisnosti od uslova koji se dogadjaju, i stvari koje se menjaju. jer stvari su uvek iste, i uvek crne, ili bele

Da, ja radim to.

Hahahaha verujem da je tako Melki.
Jbg refjudžiz velcam

Ja mogu džentlmenski da priznam da su barem delom bili u pravu oni koji nisu bili konkretno za ovu vakcinu, sada kada se evo vidi svetlo na kraju tunela.

Oni koji su protiv svih vakcina su i dalje debili.

Ono sto ne kapirate jeste da nema normalne osobe koja je protiv vakcine bilo koje, ali isto tako nema normalne koja je apriori prihvata.

Msm i za ovu vacu je bila varijanta samo avaxi nece kad ono ispadne i gomila normalnih nece.

Po automatizmu to su sve antivaxeri.

Iskreno, sa svim ovim ljudima na sisi, ja ne znam kako Austrija i Beč opstaju jer - grad je zaista idealan za život, tu nema dileme nikakve. Ekonomija razbija, grad i zemlja su prelepi, voda najkvalitetnija u Evropi, vazduh zadivljujuće čist, možeš lako nadješ posao - i na crno, cene otpr. kao kod nas...Cigare i kvalitetno meso skupi al jbg. Provod takodje, i uštogljen je, kilav, ili možeš kod naših na provod ali tamo je duplo teža ciganija nego kod nas po lokalima sličnog tipa. Čak ni kirije nisu bitno veće nego kod nas, sad pogotovo. Krivo mi malo, mogao sam da uzmem papire 2002. kad sam prvi put došao, i nisam hteo kreten.

Postoji jos niz sumnjivih vakcina, tipa hepatitis b sto se daje bebama u porodilistu kao da mogu tek tako da ga zapate, zatim tetanus koja je besmislena jer brzo ispari a treba se daje usled povrede a ne prevremeno, pa ove nove hpv koje su besmislene itd.

Da ne pricamo o promeni tehnogije i udruzivanja vise infekcija u jednu vakcinu itd.

To nije prica o vakcini, to je prica o tehnologiji, teski metali i drugi toksini ziva olovo i sl.
Itd.

Ovo apriori vaxerstvo je klasicno pickanstvo, biblija jebena. Moras to to rekli

Ne sumnjaj bices avax.
I onda dobijemo jednog celta koji je bar malo porazmislio.

I dalje je za deportaciju ali ne bas svih.

al caro ovo sto ti izgleda kao menjam misljenje itd. kao sad sam skapirao nesto.

isto misljenje sam imao i prosle godine, al stavim u perspektivu bolesti od koje se umire, prijatelj moj sa 40 zaglavi u bolnicu nedelju dana, roditelji mogu da se pozaraze od mene -> ima smisla vakcinisati.

isto misljenje, stavis u perspektivu bolesti od koje svako drugo dete sad slinavi, i niko ne ide u bolnicu -> nema vise smisla.

to je ono sto ti kazem, vakcinacija sama po sebi nije faktor, nije cinjenica na osnovu koje se donosi odluka. samo je sredstvo koje mozes ili ne moras da koristis

Neće da se vakciniše, guta 5-6 raziličith tableta svaki dan.

Potpisujem.

i antivakserstvo je lose, jer daje lose ideje onima kojima stvarno ne ide u prilog da se ne vakcinisu, objektivno gledano.

to je jedna od onih stvari sto definitivno ne treba da bude mejnstrim, jer daje ideje ljudima koji ne umeju da koriste ideje.

ne kazem da ste vi takvi, uglavnom su ovde razumni ljudi, uglavnom.

samo pogledajte koji je visak smrtnosti u srbiji 2020. i 2021. godine u odnosu na prethodne i pokusajte da nadjete jos neku evropsku zemlju sa slicnim podacima (s izuzetkom mozda jos neke balkanske zemlje)

ne kazem da je do vakcine, nije samo do toga, do nepostovanja mera i kaubojstine je, do slabijeg zdravstvenog sistema, zbog toga sto zagadjenje dodatno pogorsava stanje kod respiratornih bolesti itd.

samo hocu da vam ukazem na to koja je bila cena slobode, odnosno anarhije koju vi nazivate slobodom, jer u srbiji odavno nema slobode

Al shvatas da taj visak nisu neke fantomske smrti koje niko nume da objasni, vec da svaka od tih ima svoje uzroke? Odnosno ako pogledas statistiku za smrt od srcanih problema, raka i ostalog, te saberes njihove viskove, dobijes taj. Sto nije zapanjujuce s obzirom na okolnosti.

Uopste pretpostaviti da te smrti imaju ikakve direktne veze sa korona virusom je jako veliki skok. A onda nakon toga pretpostaviti da bi te cifre bile manje da smo se vakcinisali i bili poslusniji je drugi veliki skok. A pricas o njima kao da su sigurne stvari.

Mislim ja sam prvi za teoretisanje i sve to, al ovo je nesto sto ne tvrde ni najveci kovid panicari, niti ima nekog objektivnog osnova za sumnju, pogotovo jer kompletna vlast nas prva kljuca u mozak 24/7 kako smo neodgovorna stoka i kako cemo umrijeti, nema nikakvog smisla da bi isti ti ljudi uljepsavali situaciju, i cimali bolnice sirom drzave da hiljade smrti rasporedjuju po drugim uzrocima koji im padnu na pamet onako na shuffle.

I da, isto smatram da su brojke kurcina, ali ako se pretvaramo da vjerujemo u jedne, moramo se pretvarati da vjerujemo u sve, jer ako cemo usvojiti "tvoji lazu a moji govore istinu" kao legitiman argument, onda bas svaku pricu u vezi korone mozemo istezati i preoblikovati u nedogled.