Prijava

Kapitalina, Kristalina Mutimir, Trpimir

хах

Novak, zvuči kao da je neki Poremeceni antivakseri LOL

Sa Kristalinom i Mutimirom kao deca smo se igrali

Domagoj je najgore ime ja ne znam jel to upitno uopšte

хрвати имају баш прејадна имена реално

Domagoj je djembeli kroat koji sedi doma i goji se. Jebeni nagoj domagoj, ogavno ime pisao sam i defku davno.

Ante, roko, kresimir, franjo megauzas od imena

Nasa su mi uzas stojadin, vojislav, jugoslav, vjekoskav etc

сећам се тамо неке 2012е кад је серија турска кад лишће пада завршена неке рибе су тотално одлепиле на глумице да су ћеркама давале имена фазон НЕЏЛА и још једно не могу се сетим које бар сам тако чуо на теве

Uiver ne pada daleko od klade xD

Pozdrav drugari, uskoro postajem otac jedne čerkice, pa me interesuje vaše mišljenje.
Da li da nazovem ćerkicu Maša ili Lena?

дај јој име лотта

Oba su lepa, stim da ako je Masa moras i medu da nabavis.

Antipatična imena:
Muška - Davor, Dalibor, Goran, Boban, Matko, Radak...
Ženska - Kapitalina, Kristalina (materijalistička su. Zamislite neku starletu da se tako zove.)

Nelogična: Petrislav, Pavlimir, Muška - Mitrašin, Periša, (strano ime + slovenski sufiks)...
Ženska - Imena nebeskih tela i voća.

Debilna imena:
Muška - Mutimir, Trpimir, Krešimir, Ratimir, Periša, Ti(j)osav (ispravno je Tihoslav), Vladica (uopšte muška imena sufiksa -ica.), Stajko (Staja = štala.), Radivoje (i ostala imena sufiksa -voj, ukoliko se završavaju slovom E, jer imena glase Radivoj, Milivoj itd., dok su Radivoje, Milivoje itd., vokativski oblici tih imena (Nekad su se ljudi dovikivali: Primer - ,,Ooo, Raaadiiivooooj - eeeeee!''). Imena Radoje, Miloje itd., su već nešto drugo.), imena osakaćena pravopisno-gramatičkom nepismenošću (Milisav, Radisav itd., a treba Miloslav, Radoslav itd.), imena koja u našem podneblju zvuče gejasto, jer su recimo bez slova J, tipa: Daniel, Damian i sl.

Iz godine u godinu nastaju nova debilna imena...

ajde umri vise molim te, cini mi se da sam izliv krvi na mozgu dobio citajuci ovo

stratimir lololololo

Иван. Не знам зашто, али да пишем књиге или да сам сценариста, мени би сваки негативан лик био Иван.

Затим, надимци као крштена имена: Јовица, Перица, Томица... Ко ће таквог човека да схвати озбиљно у животу? Ивица (бљак име, па још надимак за то име). Дај детету име, надимак ће ионако да му прикаче.

Женску децу унаказише кратежима: Ива, Теа, Миа, Ања, Уња, Ења... Имам дефиницију на ту тему (да сад не линкујем, па да испадне да се гребем за плусеве).

Srpski Del boy је овде лепо анализирао. Једино ми са његовог списка не сметају женска имена по биљкама. Има баш лепих.

И још нешто: не треба се поводити за именима која су тренутно у моди. Код једног мог колеге, жене на галаму изгурале да му се девојчица зове Сара. У вртићу их било шест са таквим именом, сад у школи има их четири у одељењу. Па онда, треба водити рачуна да се не сударају слова имена и презимена. МилаН Новаковић, кад се изговори, залепе се она два Н, па испадне Мила Новаковић.

Итд, има хиљаду ствари о којима људи не воде рачуна када бирају име за дете, а то га онда прати кроз цео живот.

@Уивер: за оне линкове, много желим да верујем да су се зајебавали. Знам да нису, али много желим да верујем.

Sva su imena lepa, bitno je kakav si čovek.

Tea, Mia, Sanja i Anja.

Marko, Filip, Jovica i Ivica.