Prijava

Jovo daj neku ekskluzivu sa izbora, nije red da nestaneš svaki put kad treba izmešetariti neke rezultate preko drine

Kakav razvod, šuti i trpi. Pa šta, prelom ko prelom, zarašće. Da ti nije gulaš zagorio, to se desilo ne bi.

Ma štaš se razvodit, oženiš samo još jednu

bukv zenis se samo jednom posle je sve

A V A N T U R A
V
A
N
T
U
R
A

oženiš samo još jednu

postoji razlog zasto je islam religija u najvecem usponu

IIRC (ASDS?)

Arapi ciljaju na 4 žene jer 1-2 malo, 3 su disbalans jer se dve udruže protiv treće mučenice, 5 zna biti mnogo.

Četri žene i kapak.

Vezano za razvod, ono što recimo američki konzervativci žele da urade je da se ukine razvod bez krivice (no fault divorce), tj. da se mora dokazati krivica jednog od supružnika da bi se dopustio razvod. To je malo problematično jer je tu krivicu teško dokazati, a takođe ima situacija u kojima OBOJE ŽELE razvod, i onda bi bukvalno morali IZMIŠLJATI neku krivicu da bi im sud dopustio da se razvedu. Zato sam protiv te inicijative.

Po meni razvod bez krivice treba da postoji, barem u situacijama kad oboje žele razvod, tj. kada se ni jedna strana tome ne protivi.

A ako jedna od strana ne želi razvod, onda tu imaju dvije opcije: ili da se vrati stari sistem da ona strana koja želi razvod mora dokazati krivicu, što može biti problematično, jer nije lako naći dokaze, ili da sud odobri razvod bez krivice, kao i do sad, ali ne baš odmah i na prvu, tj. da neka socijalna služba zaista napravi ozbiljan pokušaj mirenja, a ne da to bude samo formalnost.

Još jedna ideja je da se malo smanji automatizam dodijele djece ženi. I tu treba sud malo da izvaže od slučaja do slučaja, a ne da žene imaju ideju da će im pripasti djeca samo zato što su one majke, što može da dovede do toga da olako traže razvod.

Drugih ideja nemam.

Svjestan sam i činjenice da ako se previše oteža dolazak do razvoda, to može imati kontraefekat, koji bi se sastojao u tome da ljudi sve rjeđe sklapaju brakove, jer bi se plašili mogućnosti da ostanu u njemu zarobljeni...

Tako da, problematika je sve samo ne jednostavna.

Što se štresiraš oko razvoda toliko, šta te brine

Razvodi: postoje od pamtivijeka

Jovor: zabranite razvode, odrastanje bez oba roditelja loše utiče na djecu

Razvodi: ok brt necemo se dešavati više

Jovor: rispekt sad smo riješili sve probleme

Brakovi okončani smrću jednog supružnika: am i joke to you ?

Pun si bre distopijskih ideja Jovo

Citat s fejsbuka:
Bolje dobar razvod nego loš brak.

dobar razvod

ta kombinacija riječi sama po sebi je oksimoron u 90% slučajeva

Jova opet domaćinski procente koristi

jova bi sig sedmice i mesece potrosio da sacuva brak izmedj sina jedinca i migranta mejmuna, valja se to brak je institucija :)

scena na ping-pongu: sta mi to radis od djeteta bolesniku jedan, sad lepo da nam se vratis ukuću!!!

onakvog djoluba vredi sacuvat ukući

Predivna srbijanska tema, upis.

Solidna versko-fanatička spika od pamtiveka: Bog nalaže da imate što više dece koja će onda stasati u muške vojnike za topovsko meso u službi elite na vlasti i žemske za dalji oplod i kurve za gorenavedene elite. Zato se odreknite slobode i kotite ovce da ih šišamo.
Šupičkumaterinu. Da mi neko u 21. veku odredjuje s kim ću i kako da sklapam i rasturam brak.
A ja sam lično prilično konzervativan po pitanju porodice, učinio bih 99% stvari da održim porodicu nakon donošenja dece na svet, (onaj 1% je da sama žena potegne nož na decu), ali to je moja stvar, nikada ne bih komšiji kenjao o tome šta treba da radi po tom pitanju.

Okej ti je logika Che-Vu. Razumijem i otpor nametanju i miješanju sa strane, a poštujem i to što kažeš da bi dao sve od sebe da sačuvaš porodicu.

Ne slažem se s tim kako gledaš na današnje napore da se ojača porodica: ne radi se tu više ni o stvaranju buduće vojske, ni o tretiranju žena kao da služe samo za razmnožavanje, iako možda nekada te stvari jesu imale određeni značaj. Ali to se promijenilo. Danas se suočavamo sa depopulacijom u skoro svim razvijenim zemljama. To nije dobro. Takođe, dosta ljudi se razvodi iz nekih bezveznih razloga.

Okej, možda je pretjerana ona mjera da se ukida razvod "bez krivice". Neka razvoda, ne treba tu nikakvu krivicu dokazivati.

Ali ono što država može da uradi, a što ne ide ni na čiju štetu je da zaista neke službe ozbiljno pokušaju da pomire supružnike, naročito ako imaju malu djecu.

Ako su bez djece, ili su im djeca već odrasla, nije frka. Ali ako imaju malu djecu, stvarno treba učiniti sve što je moguće da se porodica ne rasturi. Izuzetak su situacije u kojima neko nekog maltretira, tuče, zlostavlja, vara i bilo šta tome slično. Ako nema takvih krupnih problema, porodicu treba pokušati spasiti.

Takođe ono što kažem u vezi starateljstva stojim iza toga. Ne treba dijete po automatizmu da pripada majci. Jer upravo taj automatizam olakšava razvode.
Nek pripadne dijete opet majci u većini slučajeva, nek to bude i 90% slučajeva, ali bez automatizma, bez difolta.

Jovo, ja samo znam da kako koji rat treba da počne odmah religijski vrh promoviše porodične vrednosti i porast nataliteta medj žgadijom, dok sopstveno potomstvo evakuiše po zelandima i švajcarskama, (pod religijom - pored abrahamskih monoteističkih ovde ubrajam i komunizam i fašizam jer isti kurac - dogme, sveti spisi, uniforme, simboli, veliki organizovani skupovi, ograničenje umetnosti, obrazovanja, ishrane i mešanje u porodicu).
Da - država ima pravo i dužnost da predlaže mere po tom pitanju, ali nikako da donosi zakone, (ako pričamo o slobodnom društvu).