Prijava

Сваке ноћи у мом сну џамије у пламену

haha

Ovaj ... eto moram. Dešavaju mi se ružne stvari. Mislim - ja i lepo - skoro pa nemoguće. Osim jednog procenta. Ali, ALI u svemu tome poslednjih mesec dana, nekako ljudi mi uleću u život sa svih strana i to su dobronamerni ljudi... Nekoliko njih mi je odista pomoglo, trenutno mi istinski pomaže jedna davna školska drugarica, nemam reči da se zahvalim svima koji moj život u poslednjh mesec dana čine podnošljivim... među njima ste i vi kao moja kutak sigurnosti. Hvala! ❤️

Uf ne uf - drago mi je da je tako. Mislim što se pozitivnog dela tiče. ☺️

Kupio od nekog debelog dečaka PSP i saću udarati po tom retro osećaju kada je sve bilo bolje a sad nije.

Nadrogiran sam ko životinja, sticajem okolnosti - skrljao sam L5S1 ponovo, nažalost, boli, 22 sata dnevno sam horizontala...Nebitno, bitno da kortikosteroidi rade poso i baš mi pomažu, kontam da ću biti ok za par dana. E sad stvar sa njima je ta da, pored toga što uopšte nisu dobri na duže staze (i što krljam duple doze), su steroidi i pucaju adrenalin, agresiju itd. i čovek ima utisak da bi mogao da prepliva Atlantski okean s po snage. Ali ne može ni osnovne stvari, a kamoli da se oznoji nekakvom aktivnošću, a neizdrž i potreba nepodnošljivi. Pustio Underworld na sluške najglasnije moguće i djuskam ležeći u krevetu kao da sam na žurci jebenoj, sa sve kezom oko glave, usred bela dana, srećan ko malo dete. Jbt.

Pod djuskam mislim mašem rukama kao da lupam bubnjeve.

Aj ne budeš lenj, staviš sluške, pojačaš i pustiš sebi ova dva istovremeno.

https://www.youtube.com/watch?v=h6t5eDe5gUE&ab_channel=KilianBron

https://www.youtube.com/watch?v=nX1qdACRUfA&ab_channel=pahardevin

Fala btw, biću ok za nekih nedelju dana kontam.

Očigledno imaš nekih problena

Melkore pa sto se nisi vakcinisao majmune

„Ako želite da otkrijete tajne univerzuma, razmišljajte o njima kao o energiji, frekvenciji i vibraciji". Tesla.

"U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Ona beše u početku u Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo. U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima". Knjiga postanja

Po ovome, Bog je Univerzum, sve što postoji i sam život stvorio glasom, koji je zvuk, frekvencija, vibracija...Adamu je život udahnuo na nos.

Jednom rečju spojio sam zvuk i slikarstvo, što do sada niko (bukvalno niko) nije uradio. Ovo ispod platna su zvučnici dovoljno jaki da naprave mali zemljotres, što se baš i ne čuje jer tel. valda reguliše buku.

https://www.youtube.com/watch?v=O3qwznbvtJU&ab_channel=HarderWay

Šta, stavio si boje, i vibracija zvučnika je razmazivala?

Kul koncept, neironično to mislim. Kao performams, zaista kul.

Ali takođe mislim i pribojavam se, pošto si pričao o nekoj prethodnoj svojoj bipolarnosti (plus kortikosteroidi zbog L5) da ne upadaš u maničnu fazu, ne dopadaju mi se ove rečenice "ovo niko nije uradio do sada". Sve naj.

da ne upadaš u maničnu fazu

Fala na brizi, izašo :) Bio u MF prethodne dve i kusur godine što se toga tiče, pošto nisam znao šta tačno hoću a znao sam da nešto hoću. To je čudno jako stanje, čovek se izmeni skroz kad glumi, slika itd. Meni se dogodi da tipa 10 sati ne popijem čašu vode npr. Sad toga baš i neće biti pošto sam razradio koncept skroz, u principu da, boje idu u više slojeva, rastapaju se razredjivačem dok ih ne pretvori u tečnost i krene da razara donji sloj, a zvuk, vibracija i vazduh ih mešaju i prave efekte. E sad možeš to da ostaviš kao apstrakciju, a možeš i da se koristiš kalupima i još koječim da bi to kontrolisao i dobio nekakav željeni oblik, u zavisnosti od toga koliko hoćeš da to kontrolišeš a koliko hoćeš slučaju da daš na volju. Bitno da ima "kompoziciju" (ovo sad ne mogu da ti objašnjavam) i da znaš koje boje smeju jedna do druge, jer nisu sva mešanja dobra. Da, niko ovo ne radi. E sad od februara najverovatnije krećem da prodajem radove preko, pa ću moći i ovu priču da ponudim - ono, dobiješ lepo i atraktivno platno za dnevnu sobu + brošuru kako sam ga napravio i koju muziku je tvoja slika slušala dok je samu sebe oblikovala. Kolika je umetnička vrednost ne znam, ali će biti lepo i izgledati dobro, imati skroz novu i drugačiju priču i generalno mislim da će se neki ljudi ložiti na to.

Čitav koncept - počev od lakova, s kojima niko ne radi (Lubarda je radio sa nitro lakom doduše, pre 60 godina) do podloge, pošto ne koristim klasična platna već ona za štampu (kao mušema neka, ne znam kako se to zove) do zvuka itd - sve je originalno skroz, i mislim bukv. niko na svetu ne radi ovo - možda neki Tadžikistanac negde tamo, ali nisam uspeo da iskopam. Stavljali su ljudi platna na zvučnike pa bi ih odvrnuli da trešte tako da boja leti na sve strane, ali to je puka zajebancija i ne liči ni na šta.