Prijava

Ali ni ti ni ja nismo Liam Nison, što je bitno :)

Ne sviđa mi kud sve ovo ide. Mnogo se zapolitizovalo. Obe strane idu u krajnost.
Vakseri su u pravu generalno i njihovu stranu podržavam, ali su i oni otišli pomalo u ekstrem što može dati povoda avaksima.

Na kraju su argumenti i teze postali toliko ekstremni sa obe strane, da je teško više uopšte biti realan.

Možda ima malo i onoga "zavadi pa vladaj".

Kamo sreće da se prema vakcinama odnosi samo kao prema sredstvu za jebenu zaštitu od virusa, koje bi kao takvo, u situaciji koja to zahtjeva, prihvatio svaki normalan čovjek... Jer zašto ne... dokazano smanjuju rizik, a nuspojave su rijetke. Tj. veći je rizik od nevakcinisanja nego od vakcinisanja.

Sad su one postale kamen spoticanja i povod za podjele, i često vrlo gadne optužbe sa obe strane na račun one druge.

Brat je mio u kom god taboru (vax ili anti) bio...

Mislim da oba tabora treba da prepoznaju ljudsko u onom drugom i zajedničke vrijednosti. Vjerujem da i jedni i drugi mogu se složiti oko nekih stvari:

- bolje biti zdrav nego bolestan, teži se zdravlju
- ako ti nešto može očuvati zdravlje, to treba koristiti
- sloboda je bitna, i svako želi biti slobodan
- pravo na izražavanje vlastitog stava je takođe bitna stvar i visoka društvena vrijednost
- širenje dezinformacija i manipulacija nije dobra, ko plasira dezinformacije treba da odgovara

jer ste i sami demonstrirali poslusnost ovde

Naravno. Kada ulazim u zemlju pokazujem pasoš, proveravaju mi prtljag i moram da se prijavim u policiji koja mi je adresa. Zauzvrat, sistem mi obećava da će me zaštititi od napadača ili me lečiti u bolnici u slučaju da se povredim - za šta mu, izmedju ostalog, plaćam simbolično osiguranje. Sistem mi takodje garantuje da se osećam ravnopravno kada izadjem na ulicu, očekujući od mene da ne zapišavam spomenik. To je naravno u redu. U ovom slučaju medjutim, od mene je traženo da uložim 9000 u PCR test i odsedim u kući 6 dana, ili se dablvakcinišem i svejedno odsedim nešto karantina i opet uradim test. 9000 mi zvuči jeftinije nego dabldoza, i to je izbor koji sam napravio.

Tvoj izbor je pak da se preseliš 1000km severno, živiš kao gradjanin trećeg reda i neumitno slušaš sve što sistem zahteva od tebe, kako bi mogao da ostaneš u njemu. To je takodje u redu, jer to je tvoj izbor i ja ga poštujem. Ali nemoj da lažeš samog sebe.

Evo Jove da osveži malo temu lololo

Celt je takodje podneo žrtvu i napravio kompromis, što ne poštujem, ali i ne osudjujem - načinio je izbor, kakav je takav je, njegov je. Nije lako otići u Švajcarsku i tamo izgraditi solidan i dostojanstven život, naprotiv. Uložio je u sebe i svoju budućnost dosta vremena i truda, što je za svako poštovanje - da može svako, svako bi se i pokupio koliko sutra i otišao u Cirih da tamo radi i živi. Ali "muda za bubrege je problem". Kažeš lepo - vakcinisao sam se da bih mogao da putujem kući na beverlihils za Uskrs i da bih mogao da sačuvam društveni položaj i privilegije, jebiga, puno sam rizikovao i uložio, hoću da mi deca rastu normalno i u miru. I melkor kaže - to je sasvim u redu, jbg, neće ni ovo doveka, sjebali su nas na prepad. I misli melkor tako, ništa ne prebacuje, jer odakle mu uopšte pravo. Ali pravdanje postupaka nekom tamo random internet melkoru koji nije niko i ništa, služeći se kojekakvim fejspalm izgovorima u koje ni sam ne veruješ, je beskičmenjaštvo i pičkopaćeništvo parekselans i nema nikakve potrebe za tim.

Fino vas trpa sevast nocas

U ovom slučaju medjutim, od mene je traženo da uložim 9000 u PCR test i odsedim u kući 6 dana, ili se dablvakcinišem i svejedno odsedim nešto karantina i opet uradim test. 9000 mi zvuči jeftinije nego dabldoza, i to je izbor koji sam napravio.

Tvoj izbor je pak da se preseliš 1000km severno, živiš kao gradjanin trećeg reda i neumitno slušaš sve što sistem zahteva od tebe, kako bi mogao da ostaneš u njemu. To je takodje u redu, jer to je tvoj izbor i ja ga poštujem. Ali nemoj da lažeš samog sebe.

super, i logicno je da to uradis ako smatras da su vakcine stetne, ali u cemu je onda tacno problem da neko moze da smatra da mu dabldoza nece izazvati miokarditis, slepilo ili sta vec

zasto onda:

Vas dva ste ljudi kompromisa, snalažljivosti i prilagodjavanja, ljudi koji ne veruju ni u šta i nisu spremni da se žrtvuju za bilo šta. Takve ljude nema razloga da bilo ko ceni, ma kakav uspeh postigli na nekim drugim poljima i ma kako obrazovani i pristojni bili.

vazi za nas ali ne i za tebe, kad smo svi jednostavno doneli odluke na osnovu onoga sto smatramo da znamo o koroni, pcr testovima, vakcinama, itd?

Zapi je npr zaista verovao da čini dobru stvar kad je primio vacu, tu se ne slažemo, ali to je naravno ok. Čovek je završio faks koji ja nikad ne bih mogao, radi stvari koje takodje nikad ne bih mogao i trpi sranja koja nikad ne bih trpeo, zarad nečega u šta zaista veruje. Svašta je Zap, nema spora, ali je pre svega častan i čovekoljubiv, što su velike vrline. Cenim jako to što radi jer je dobro i neophodno, i prvi bih mu otišao u ruke da se za tako nešto, ne daj Bože, ukaže prilika. To što medjutim dodje ovde da mrači i luči otrove je razumljivo jer mora čovek negde da se isprazni, nije mu lako (patetika stop), pogotovo jer mora da leči neke tamo južnjačke Srbe i Bugare, to je pasji život. To što ga malo prcamo i trpamo nam svejedno ne zamera niti ga dotiče, sportski pozdrav što bi se reklo - ja njemu jedi govna, on meni mrš u pičku materinu, i sve to ide.

Moj drug Zapi
zakurac me ćapi :)

Zato što vidiš i sam da je vaca go kurac, ali si svejedno primio treću dozu, a primićeš jednako i četvrtu. Ako ti kažu da ideš pod ključ - otići ćeš pod ključ, iako i sam znaš da je takvo nešto krajnje nepotrebno.

Sve su to kompromisi, i to je u redu, ali nemoj muda za bubrege jbg. Jesam, odsedeo sam karantin da bih mogao da budem deo ovoga na trenutak. PCR su mi svejedno poklonili drugi. I da nisu - to je cena koju sam spreman da platim, znam da je to čista glupost i dranje kože s ledja, no na toliko mogu da pristanem. Ali da tvrdim kako je to dobro i neophodno, jer štiti druge od mene - ne, na to nisam spao.

Poistovecujem se sa vaxerima u meri da nosim masku do pola.

Toliko sam picka. Priznajem

Jbt koja kolicina graktanja od primaca kurca ovo skoro nisam video

Zato što vidiš i sam da je vaca go kurac, ali si svejedno primio treću dozu, a primićeš jednako i četvrtu. Ako ti kažu da ideš pod ključ - otići ćeš pod ključ, iako i sam znaš da je takvo nešto krajnje nepotrebno.

ti i sam smatras da je grgotanje tecnosti go kurac, al grgoces?

meni je sreca u nesreci sto ne mislim da je vaca go kurac ili stetna, da mislim to, zaista bih morao da stavim sve stvari na sto i kao racionalan i zreo covek razmotrim opcije i donesem odluku koja bi zabolela ili moje dostojanstvo ili materijalno i socijalno stanje

ali ni u tom slucaju ne bih smatrao da je to razlog tome da budem smatran govnom od coveka nedostojnog tudjeg pogleda, kao sto ni sada ne smatram to za caru ili tebe, nego vas prcam malo jer sebi oprastate ono za sta drugima moralizujete i ponizavate ih

Seve jbt, x puta sam rekao ko primi iz uverenja sve ok.
Ko primi iz interesa je hotul. Kao i za sve u zivotu.

Sa druge strane stavim masku do pola posle svucem. Jesam picka sam sto i prihvatam i to maltretiranje 1x sedmicno na pola sata.
Probao sam i bez, pa me smarali iz obezbedjenja, kao brate sto mi to radis kurac palac. I na kraju da se ne bih smarao sa tim nesrecnicima na ulazu stavljam jebenu masku.

Ali promaklo vam je da sam ispalio grcku zbog testova i maski i nosa. To govneta ne znaci.

Sto kaze mr no timarim konje. Sreca imam mnogo konja

znate pricu o vasi ladackom

Tečnost grgoćeš i pljuneš, vaca ostaje zauvek u tebi, tvojoj deci i njihovoj deci. Šta radi - videćemo. Toliko.

Verujem da bi se mnogi odvakcinisali kada bi postojala opcija.
Frka panika strah moranje, aj kao daj.

Al posto je to nemoguce onda ce grcevito braniti ili u celt slucaju relaksirati mozak spikom kako je svejedno ali eto.

Uvek ste bili puni tih sranja o poštenju